Jak často koupat svého psa?

Máte pocit, že váš pejsek nevoní příliš vábně a tak máte tendenci jej dát do vany a okoupat. Nicméně se říká, že s koupáním psa by se to nemělo přehánět. Jak to tedy vlastně je? Kdy svého psa okoupat a kdy ne? A jak často je vhodné psi koupat?

Ne vždycky je to zábava

Znáte to, když řeknete vana nebo koupel váš jinak aktivní a společenský pejsek uteče pod postel nebo pod gauč a ani pamlsek jej nevyláká ven. Ví už moc dobře, že je to léčka a vy ho pak okoupete, což on úplně nemá rád. Někteří psi vodu milují, jiní se snaží všemožně se jí vyhnout. Dnešní článek není přesný návod, kdy psa koupat, jak často mu toto „utrpení“ působit.

Na to, jak často psa koupat není jednotné měřítko. Každý pes to má totiž jinak. Rozhodně častěji budete koupat psa, který celý den tráví na zahradě než psa, který je v bytě a většinu dne prospí. Dbejte také na to, že každý pes jinak „smrdí“ a u některých je zápach rychleji a víc cítit než u jiných. Když to vezmeme obecně, doporučuje se koupání u většiny plemen asi každý měsíc. Řeč je samozřejmě o pořádné koupeli, kde nechybí šamponování a podobně.

Co dělat když je pejsek špinavý?

Někteří pejsci strkají svůj čumáček rádi do zajímavých věcí a tak se také stává, že bývají špinavější, než jiní. Co dělat v takovém případě? Samozřejmě jej nenecháte špinavého a zapáchajícího. Jednoduše jej umyjete častěji. Dbejte na správný výběr šamponu, pokud psa koupete častěji než jednou za měsíc, pak vybírejte hydratační šampony nebo takové, které neobsahují mýdlo. Existují samozřejmě také plemena, která nepotřebují měsíční koupání, jde především o plemena s hladkou či krátkou srstí.