Podle čeho vybrat dokonalý pelech pro vašeho pejska?

Pes v pelíšku

Chcete svému čtyřnohému kamarádovi pořídit nový pelíšek, ale tápete při jeho výběru? S naším návodem si s výběrem dokonalého pelechu pro psa poradíte raz dva.

Velikost pelechu pro psa přizpůsobte váze a vzrůstu

První, čím se při výběru nového pelíšku musíte řídit, je velikost vašeho psa. Pelechy pro psy se vyrábějí ve velikostech S, M, L i XL. Začněte tedy tím, že objektivně zhodnotíte, jak velké útočiště váš domácí čtyřnohý mazlíček potřebuje. Pro lepší orientaci je dobré si pamatovat, že pejskům do 10 kg stačí pelech S, zatímco obří plemena, jejichž váha přesahuje hranici 30 kg rozhodně vyžadují pelech ve velikosti XL.

Promyslete si, kam pelíšek umístíte

Důležité je také to, kde se bude ve vašem domově pelech nacházet. Místo volte s ohledem na to, aby v něm měl pejsek dostatek soukromí a klidu. Tak si bude ve svém domečku připadat v bezpečí a rád v něm bude trávit čas. Vhodná jsou místa, kde není průvan a nejsou vystavena přímému slunci.

Typ pelechu zvolte podle povahy psa

Má váš pejsek rád soukromí a do svého pelíšku se schovává, když si chce odpočinout a být sám? Pořiďte mu pelech, do kterého se bude moci schovat. Je váš pes naopak požitkář a rád se v pelechu rozvaluje? Vsaďte na prostorný a otevřený typ, který je vybaven polštářky. Nezapomínejte ani na to, že v každém pelíšku musí být dostatek místa také pro hračky pro psy. Jak jinak by se váš čtyřnohý mazel zabavil?

Každý pejsek si zaslouží ten nejlepší pelíšek, ve kterém se bude mít jako v bavlnce. Proto svého mazlíčka rozmazlete tím, že mu pořídíte dokonalé útočiště, ve kterém se bude cítit v bezpečí a zároveň si bude užívat maximální pohodlí. Při výběru vezměte v úvahu vzrůst i hmotnost pejska, místo, kde bude pelech umístěn a také povahu pejska. Někteří psi mají rádi otevřené pelíšky, jiní se do nich rádi schovávají. Do jaké kategorie spadá váš mazlíček?

Zdroj náhledového obrázku: New Africa/Shutterstock.com