Zvířata a zajímavosti o nich – co jste možná nevěděli? 5

Zvířata s námi žijí pospolu již odnepaměti. Už naše pra pra babičky krmily kočky, chovaly husy, kachny, kuřata, ovce a další a další. Zatímco ony je využívaly spíše pro vlastní potřebu a po určité době je využily jako jídlo, dnes se chovají pro mnohé jiné účely. Psi byli od toho, aby hlídali, kočky od toho, aby lovily myši. Dnes jsou také psi gaučovými povaleči, chovají je pro potěchu a nebojí se do nich investovat mnoho financí. Chodíte rádi do zoo a hledáte zvířata, která běžně nemůžete vidět v přírodě? A chcete o nich spoustu věcí vědět?

Zajímavosti, které se rádi dozvíte

Svět zvířat a zvířata vůbec asi nepřestanou nikdy překvapovat. Ač zvířata zkoumáme a do jejich říše chceme proniknout a často se nám to daří, stále o ní nevíme zdaleka všechno. Tyto zajímavosti a fakta jste možná nevěděli. Jsou často překvapující, vtipné a někdy se nad nimi jen pozastavíte. Jaké to například jsou?

Pláničkův experiment

V komedii Slunce, seno… se Šimon Plánička snaží zhmotnit svůj experiment. A krávy skutečně produkují víc mléka při poslechu hudby. Musí to být uklidňující hudba. Dělaly se různé pokusy, nejvíce mléka vyprodukovaly při písničce Everybody Hurts od R.E.M.

Jedinečný psí otisk

Podobně jako lidský otisk je na tom psí čumák nebo psí packa. Vzor psího čumáku je u každého psa originální a můžete jej podle toho identifikovat.

Zvědavci delfíni

Jsou to masožravci a velmi rádi plují k lidem. Myslíte si, že vám chtějí pomoci nebo se spřátelit? Ne, jsou jen od přírody zvědaví, takže se snaží zjistit, co se kde děje.

Hrb a v něm tuk

Velbloudi umí přežít až sedm dní bez vody, protože v hrbech mají velké zásoby vody. Není to tak, zvládnou to díky velkému počtu červených krvinek. V hrbech nemají uskladněnou vodu, ale hromadu tuku. Právě ten je zásobárnou energie.