Zvířata a zajímavosti o nich – co jste možná nevěděli? 3

Zvířata s námi žijí pospolu již odnepaměti. Už naše pra pra babičky krmily kočky, chovaly husy, kachny, kuřata, ovce a další a další. Zatímco ony je využívaly spíše pro vlastní potřebu a po určité době je využily jako jídlo, dnes se chovají pro mnohé jiné účely. Psi byli od toho, aby hlídali, kočky od toho, aby lovily myši. Dnes jsou také psi gaučovými povaleči, chovají je pro potěchu a nebojí se do nich investovat mnoho financí. Chodíte rádi do zoo a hledáte zvířata, která běžně nemůžete vidět v přírodě? A chcete o nich spoustu věcí vědět?

Zajímavosti, které se rádi dozvíte

Svět zvířat a zvířata vůbec asi nepřestanou nikdy překvapovat. Ač zvířata zkoumáme a do jejich říše chceme proniknout a často se nám to daří, stále o ní nevíme zdaleka všechno. Tyto zajímavosti a fakta jste možná nevěděli. Jsou často překvapující, vtipné a někdy se nad nimi jen pozastavíte. Jaké to například jsou?

Veverka jako adoptivní máma

Jestliže je někde opuštěné veverčí mládě, které ztratilo maminku, pak se ho jiná veverka ráda ujme a adoptuje ho.

Milující labutě

Labutě jsou velmi věrnými páry, stává se, že když jeden z páru umře, druhá labuť pluje dál po rybníku sama, nehledá si nového partnera.

V Číně pandy milují

Pandy jsou roztomilá zvířátka, která můžeme obdivovat v zoologické zahradě. V Číně jsou velmi oblíbené a to dokonce tak, že za zabití pandy můžete a budete stíhaní. Dokonce vám hrozí trest smrti!

Ojedinělí tučňáci

Tučňák se řadí do čeledi ptáků, to jste možná věděli. Zároveň také víte, že umí skvěle plavat a rádi se předvádí. Ovšem věděli jste, že nemohou létat?

Nejky i mezi zvířaty

Také mezi zvířaty panuje přátelství a to velmi pevné a dobré. Například krávy, ty dokonce mají mezi svým druhem také nejlepší přítelkyni.