Vybíráme psa: Bišonek

Přemýšlíte-li, že si do své domácnosti pořídíte psího kamaráda, pak obvykle odborníci a také veterináři radí pořádně se znovu zamyslet. Pořízení psa je věc, nad kterou musí důkladně popřemýšlet všichni členové rodiny. Jde do určité míry o závazek, který vám změní život. Pár let to nebude jen a jen o vás, ale také o tom zvířeti. Pokud jste pevně rozhodnutí, pak přistupujete k výběru plemena!

Základní údaje

Jde o psa, jehož původ se nachází ve Francii a v Belgii. Jde o společenské plemeno, u kterého platí, čím menší vzrůst, tím lepší. Váha bývá od tří do šesti kilogramů. Jeho srst je jemná, hedvábná, často zkadeřená. Někteří tvrdí, že jejich srst je podobná mongolské koze. Co se barvy týče, jedinou přijatelnou je čistě bílá. Jde o psa inteligentního, kterého můžete zaměnit za maltézkého psíka nebo boloňského psa. Je veselý, hravý, malý, ale temperamentní. Povahu má přátelskou, má rád děti, je to psík učenlivý a také odvážný, i když menšího vzrůstu.

Je to pes přátelský, bystrý, věrný, hravý a živý. Příčí se mi jakákoliv agrese, nebývá agresivní ani na druhé jedince. Má rád společnost lidí, tam se cítí nejlépe a spokojeně. V rodině si svého pána, kterého bude poslouchat, vybírá sám a následně se na něj velmi fixuje a má potřebu s ním neustále být. Umí dobře nakládat také s dalšími zvířaty v domě, nemá problém s nimi vyjít. Děti miluje, proto si s nimi rád hraje, pochopí rychle, co od něj chtějí, a rád se zapojuje do dětských her.

Děti by měly mít na paměti, že je to pes, ne hračka. Jeho výchova nečiní zvláštní problémy, rád se učí, ovšem dbejte na to, že bude jeho výchova důsledná. Velmi rychle pochopí, co se po něm chce a časem z něj bude velmi slušně vychovaný pes. Cítí se dobře v suchém pelíšku, ideálně někde doma.