ZOO Schönbrunn – krásná zoologická zahrada, která stojí za návštěvu

Blíží se léto a vy přemýšlíte, kam vyrazit na jednodenní výlet? Máte-li děti, obvykle chcete něco, co se jim bude líbit a co je zaujme. Takovým skvělým výletem je zoologická zahrada. U nás je jich hned několik a každá přináší něco nového a jiného, co děti určitě zaujme. Chcete toho však vidět daleko víc? Najít takovou zoologickou zahradu, která přináší spoustu exotických zvířat? Vyzkoušejte nejstarší zoologickou zahradu na světě. Ve Vídni!

Vídeňská zoologická zahrada

Byla několikrát vyhlášena nejlepší zoologickou zahradou v Evropě. Zoologická zahrada Schönbrunn ve Vídni je stále v provozu a ročně jí navštíví přes dva miliony návštěvníků. Její vznik se datuje do roku 1752, kdy poprvé cisař František I. vzal do nově zřízené menažérie své hosty. Už v roce 1906 se zoologická zahrada postarala o to, aby se o ní hovořilo po celém světě. Poprvé se totiž vůbec ve světě narodil slon africký chovaný v zajetí. A premiérám nebylo konec.

V roce 2007 se zde opět narodilo první mládě pandy na světě, které bylo zplozeno přirozenou cestou právě v této zoologické zahradě. Druhé mládě pandy se narodilo v srpnu 2010 a třetí v srpnu 2013. V roce 2016 se narodila rovnou pandí dvojčata. Kromě pand najdete v zoologické zahradě spoustu nového a krásného. Výběhy pro jednotlivá zvířata jsou opravdu velká, snaží se zvířata udržet v co největším prostoru a nejblíže s přírodou, jak to jen jde.

Žije zde na sedm set druhů zvířat – tygr ussurijský, koaly nebo indičtí nosorožci. Je zde krásná ORANG.érie, naučná stezka, lední medvědi nebo třeba také žirafy, hrochy, langusty trpasličí a mnoho a mnoho dalšího. I když je zoologická zahrada pravidelně modernizovaná, historické kouzlo se podařilo zachovat.