Hroši – v zoo lenivé zvíře v Africe největší zabijáci

Rádi sledujete v zoo nebo jiných rezervacích hrochy a tak trochu jim závidíte? Jejich klid, pohodu a hlavně tu možnost být neustále naložení ve vodní lázni, lenošit a nic moc nedělat. Ideální stav, nemyslíte? V zoologických zahradách to může vypadat pohádkově a skvěle, jídlo až pod nos a jen tak něco je nerozhází. Jedete-li navštívit Afriku, pak tam můžete potkat také hrochy. Ovšem už zde nebudou v pozici, v jaké je najdete v zoologické zahradě. Před návštěvou přírodní rezervace dostáváte radu, že hrocha samotného nepodceňujte. Neberte, že se chová přesně tak, jako v zoologické zahradě.

Nejnebezpečnější zvíře Afriky

Jedete-li do Afriky, pak se připravujete na krokodýly, lvy nebo slony. Před těmi je nutno mít se na pozoru? Omyl, pozor je nutno dávat si také na hrochy! Ač může hroch vypadat mírumilovně, není tomu tak. Podle statistik a také místních průvodců je právě hroch jedním z nejnebezpečnějších zvířat Afriky. Během jednoho roku může zabít na dvě stoky lidí, což je často víc, než u lvů, slonů, nosorožců a levhartů dohromady. Ač hroši vypadají neškodně a možná líně, není tomu tak. Jde o zvíře, které je extrémně agresivní a také teritoriální.

Útočící hroši

Taková plavba na člunu po řece může mít nepříjemné následky, kdy se hroši snaží převrhnout lodě. Tato agresivní zvířata útočí na rybáře, krávy a podobně. Neznají slitování, a ač působí jako mírumilovní jedinci, umí velmi rychle zaútočit a to jak na zvířata, která následně mohou požírat nebo také na lidi. Nezkušení turisté mohou být snadným cílem, troufnou si však také na zkušené pozorovatele nebo lovce. Jsou nevypočitatelní a průvodci proto vždy radí, mějte se na pozoru právě před hrochy.