Co s mazlíčkem, když vyrážíme na dovolenou nebo za kulturou?

Co s mazlíčkem, když vyrážíme na dovolenou
Co s mazlíčkem, když vyrážíme na dovolenou

Plánujete jet na dovolenou? Nastupujete do nemocnice? Jedete na pracovní cestu? V životě nastanou situace, kdy se o svého mazlíčka nemůžeme krátkodobě postarat. Pokud nemáte příbuzné nebo známé, kteří by se vašeho pejska nebo kočičky přechodně ujali, je zde další možnost, a to zvířecí hotel.

O zvířecím hotelu si zjistěte dopředu co nejvíce informací

Psí a kočičí hotel může být na různé úrovni. Než svého mazlíčka někde necháte, zjistěte si o daném místě co nejvíce informací. Navštivte jej dopředu a zajímejte se o reference. Osobní doporučení bývá mnohdy nejlepší. Důležitá je především úroveň péče a také hygiena.

Špičkové a moderní vybavení je výhodou, ale nezaručí, že bude o vaše zvíře skvěle postaráno. I na méně luxusním místě se může vašemu psovi nebo kočičce líbit, pokud se o ně budou starat lidé, kteří této práci rozumí a mají srdce na pravém místě.

Rezervujte místo včas dopředu

Důležité je u plánovaného odloučení rezervovat si místo v kočičím nebo psím hotelu pro všeho zvířecího kamaráda včas. Zejména v době letních dovolených bývají místa rezervovaná mnoho měsíců dopředu. Najít místo na poslední chvíli není snadné, ovšem samozřejmě ne nemožné.

Pokud není zvíře zvyklé na vaši nepřítomnost, může mít s odloučením problém. Proto je dobré netrávit s ním 24 hodin denně, ale navykat ho na to, že je někdy samo nebo s cizími lidmi. Před umístěním do psího hotelu zkontrolujte, zda má pes v pořádku všechna očkování, je řádně odčerven a je zdravý.

Zjistěte si, jaká jsou v hotelu pravidla

Kočičí a psí hotely mívají vlastní pravidla, proto si je zjistěte, abyste se na poslední chvíli nedivili, co musíte zařídit. Pokud potřebuje zvířátko nějakou zvláštní péči nebo bere léky, je nezbytné o tom personál informovat.

Nemocná zvířata, která potřebují zvláštní péči nebo by mohla nakazit ostatní obyvatele psího nebo kočičího hotelu, zde nepatří. Pokud má ale zvířátko nějaké chronické onemocnění kontrolované léky a funguje s nimi téměř normálně, neměl by být pobyt v hotelu pro zvířata nějaký problém.

Existují příjemné zvířecí hotely rodinného typu

Je samozřejmé, že pro většinu zvířat je odloučení od jejich majitele a pobyt v cizím prostředí stres. Snažte se najít jinou alternativu a nechávat si psí nebo kočičí hotel jako jednu z posledních možností. To ale neznamená, že se zde vaše zvíře nemusí mít dobře. Některým se ve zvířecím hotelu dokonce líbí a brzy je stesk přejde.

Vyberte si pokud možno takové zařízení, kde nebude váš mazlíček celý den zavřený někde v kotci, ale kde se mu budou věnovat a kde panuje co nejvíce domácká atmosféra. Rodinný zvířecí hotel s malou kapacitou může být skvělou alternativou hlídání, nejlépe, mají-li psi k dispozici i zahradu a chodí se s nimi často na procházky.

Zdroj obrázku: https://pixabay.com/cs/%C5%A1t%C4%9Bn%C4%9B-pes-staford%C5%A1%C3%ADrsk%C3%BD-bulteri%C3%A9r-843375/