Zvířecí rekordmani – jaká zvířata žijí nejdéle? 2

Podobně jako v lidském světě, i v tom zvířecím žijí rekordmani. Nejrychlejší zvířata, nejvyšší, největší, nejmenší a kdejaké další nej. Můžete je najít takřka kdekoliv. A co takový věk? Ze školy si pamatuji, že nás učili, že jepice má nejkratší život, žije přibližně čtyřiadvacet hodin denně. Jaká zvířata se dožívají naopak vysokého věku? Mohou se dožít stovky?

Nejdéle žijící zvířata

Opět další nej, tentokrát nejdéle žijící zvířata. Směle můžete říct, že to jsou želky, protože ty mohou žít i sto let, což se jen tak nevidí. Nicméně, zabrousíme-li dál do zvířecí říše, můžeme najít například papoušky, medúzy a další na první pohled nenápadné mlže. Ti se totiž do této kategorie také řadí. Napadlo vás někdy, jací jsou ve zvířecí říši rekordmani, co se věku týče? Na pomyslném žebříčku drží prvenství medúzy. Jsou to volně žijící živočichové, kteří umějí zachytit kořist a znehybnit ji díky svých chapadlům. Medúzy žijící v japonských vodách jsou pokládány za nesmrtelné, protože když je něco nezabije a ony se cítí ohroženy nebo nemají dostatek stravy, začne vlivem biologického procesu vracet do období mláděte. Znáte konkrétní zvířecí rekordmany? Pár vám jich představíme!

Želva Jonathan

Želvy se dožívají okolo stovky let. Svým poklidným životním tempem, žádným stresem a pohodou se zaslouží o dlouhé a spokojené roky. Želva Jonathan je výjimkou. Ta se dostala na ostrov Svatá Helena. Ve chvíli, kdy jí guvernér Spencer Davis dal jméno Jonathan se z želvy stal miláček ostrova a dokonce se objevila její podobizna na tamní pětipencové minci. Přesný věk lidé neznají, ale podle odhadů to může být 187 let i víc.

Kapr Koi

Tato ryba zdobí spoustu japonských i čínských zahrad, jsou chovány především pro své netradiční zbarvení. Tyto ryby se těší dlouhému životu, obvykle okolo padesáti let. Ovšem jeden se vymanil z těchto parametrů. Podle průzkumů se ukázalo, že rybě je 226 let!