Zvířecí rekordmani – jaká zvířata žijí nejdéle? 1

Podobně jako v lidském světě, i v tom zvířecím žijí rekordmani. Nejrychlejší zvířata, nejvyšší, největší, nejmenší a kdejaké další nej. Můžete je najít takřka kdekoliv. A co takový věk? Ze školy si pamatuji, že nás učili, že jepice má nejkratší život, žije přibližně čtyřiadvacet hodin denně. Jaká zvířata se dožívají naopak vysokého věku? Mohou se dožít stovky?

Nejdéle žijící zvířata

Opět další nej, tentokrát nejdéle žijící zvířata. Směle můžete říct, že to jsou želky, protože ty mohou žít i sto let, což se jen tak nevidí. Nicméně, zabrousíme-li dál do zvířecí říše, můžeme najít například papoušky, medúzy a další na první pohled nenápadné mlže. Ti se totiž do této kategorie také řadí. Napadlo vás někdy, jací jsou ve zvířecí říši rekordmani, co se věku týče?

Na pomyslném žebříčku drží prvenství medúzy. Jsou to volně žijící živočichové, kteří umějí zachytit kořist a znehybnit ji díky svých chapadlům. Medúzy žijící v japonských vodách jsou pokládány za nesmrtelné, protože když je něco nezabije a ony se cítí ohroženy nebo nemají dostatek stravy, začne vlivem biologického procesu vracet do období mláděte. Znáte konkrétní zvířecí rekordmany? Pár vám jich představíme!

Papoušek Charlie

Svou pozornost si prostořeký papoušek Charlie ukradl nejen tím, že má úctyhodných 119 let, ale také tím, že nejde pro sprosté slovo daleko. Jeho legendární výrok do h**zlu s Hitlerem se nesl všemi novinami. Kdo papouška tyto věci naučil, jedno je však jisté, panuje okolo něj spousta spekulací. Někde se proslýchá, že patřil Winstonu Churchillovi, což druzí popírají. Údajně se zpochybňuje také jeho věk.

Arktika islandská

Na první pohled nenápadný mlž, který však ukazuje, že patří do starého železa. Prvotní určení jeho věku ukazovalo na 405 let, po podrobnějším prozkoumání se ukázalo, že v lastuře stále probíhal život. Jejím otevřením však vyhasl. Celkově tedy Arktika islandská žila až 507 let! A to už něco znamená!