Zvířátka jako filmové hvězdy

Zvířátka jako filmové hvězdy
Zvířátka jako filmové hvězdy

Slávu si nezaslouží jen lidské filmové hvězdy. V příbězích často hrají své role i zvířátka, která je trochu těžší režírovat. Následující tři zvířátka dosáhla ve filmu větší proslulosti, než někteří jejich lidští kolegové.

Willyho už bohužel nezachráníme

Kosatku v prvních třech filmech Zachraňte Willyho! si zahrál sameček Keiko. Byl uloven v roce 1979 a prodán do akvária na Islandu. Odtud se po třech letech stěhoval do zábavního parku v Ontariu, kde začal vystupovat před lidmi. Tam onemocněl a začali se mu na kůži objevovat léze. V roce 1985 se opět stěhoval do parku v Mexiku. A o pár let později, v roce 1993, si ho všimli filmaři.

Díky tomu se Keiko dostal do centra zájmu a hledal se pro něho lepší domov, kde by se mohl vyléčit a pak být vypuštěn zpátky do přírody. Byl podroben výcviku, který měl jeho návrat do přírody usnadnit. Všichni doufali, že v moři se ho časem ujmou další kosatky. Keiko však byl příliš zvyklý na lidi a zdržoval se pouze v jejich blízkosti. V roce 2003 zemřel na zápal plic.

Prasátko Babe je pěkný podfuk!

Bylo by to příliš krásné, kdyby tohle prasátko opravdu existovalo. Tvůrci filmu, napsaném podle románu Dicka Kinga-Smitha, chtěli, aby bylo všechno perfektní. Proto nashromáždili pro roli Babea 48 roztomilých selátek a ještě se pojistili animatronickými modely. Takové množství živých prasátek potřebovali, protože velmi rychle rostla. Ale záměr se jim opravdu vydařil, co říkáte?

Lassie je pořád ještě klasika

V naší top trojce rozhodně nemůže chybět Lassie. Tuhle kolii znají jménem všichni a její dojemný příběh se dočkal mnoha různých adaptací, více či méně založených na novele Erica Knighta Lassie se vrací.

První filmovou Lassie byl v roce 1943 pes jménem Pal a hned z toho byla celá série, která vydržela až do roku 1951. V roce 1978 si tuhle roli zahrál psík Boy, v roce 1994 Howard a v nejnovější adaptaci z roku 2005 si cvičitelé vzali příklad z lidských herců. Pro hlavní roli vybrali Masona, ale v akčních scénách ho alternovala Dakota.