Vybíráme psa: Německý boxer

Přemýšlíte-li, že si do své domácnosti pořídíte psího kamaráda, pak obvykle odborníci a také veterináři radí pořádně se znovu zamyslet. Pořízení psa je věc, nad kterou musí důkladně popřemýšlet všichni členové rodiny. Jde do určité míry o závazek, který vám změní život. Pár let to nebude jen a jen o vás, ale také o tom zvířeti. Pokud jste pevně rozhodnutí, pak přistupujete k výběru plemena!

Základní údaje

Už podle názvu je jasné, že je tento pes původem z Německa. Jeho srst je krátká, tvrdá, lesklá a také přiléhá k tělu. Je zbarven do zlaté, jelení červené nebo také žíhané. Celkovým dojmem působí jako silný pes, který má pořádnou stavbu těla. Je to klidný a vyrovnaný pes, který má dostatečné množství sebevědomí. Často se používal k pracovním a užitkovým účelům, jde také o velmi oblíbené plemeno, které se využívá jako doprovod policie. V našich podmínkách je spíš společník, kamarád a rodinný pes. Také se docela často využívá k hlídání. Má celou rodinu, ve které žije, rád, je věrným mazlíčkem.

Cizí lidi zpočátku nebere příliš důvěryhodně, je ostražitý. Musíte jej dobře vycvičit, pak je poslušný a krotký. Má-li od mládí kontakt se psy, je na cizí zvyklí a nijak se vůči nim neprojevuje. Německý boxer je na pohyb velmi náročný, každý den musí jít na dlouhé procházky, jedině tak svou aktivitu vybije. Má krátkou srst, ideální na zahradu a také umí žít v bytě. Dogy a boxeři mají stejné předky, až do půlky devatenáctého století se jejich chov neodděloval. Původem to byl válečný a také lovecký pes. Pokud mu věnujete dostatečné množství času, aktivit (pohyby a podobně) a lásky, budete mít vedle sebe dobrého společníka.