Vybíráme psa: Bostonský teriér

Přemýšlíte-li, že si do své domácnosti pořídíte psího kamaráda, pak obvykle odborníci a také veterináři radí pořádně se znovu zamyslet. Pořízení psa je věc, nad kterou musí důkladně popřemýšlet všichni členové rodiny. Jde do určité míry o závazek, který vám změní život. Pár let to nebude jen a jen o vás, ale také o tom zvířeti. Pokud jste pevně rozhodnutí, pak přistupujete k výběru plemena!

Základní informace

Tito psi se řadí mezi společenská plemena, která našla svůj původ v USA. Jejich srst je poměrně krátká, lesklá a hladká. Dětí se většinou do tří tříd co se hmotnosti týče. Lehký, střední a těžký. Jeho váha se pohybuje od takřka sedmi kilogramů až po jedenáct. U nás se však tito teriéři podle hmotnostních tříd nerozlišují. Barva může být buď černá, nebo žíhaná a to s bílými znaky. Na okolí působí jako pes silný s atleticky stavěnou postavou. Má hranatou hlavu, je to jedinec inteligentní a bystrý. Není to ustrašený pejsek, naopak má své sebevědomí, je klidný a umí se přizpůsobovat chodu a stylu rodiny. Je velmi citlivý, ale zase se jen tak něčeho nezalekne a umí být ostražitý.

Přátelský jedinec

Bostonský teriér má k rodině, kde vyrůstá a žije velmi přátelský a něžný vztah, má své blízké velmi rád. Vůči cizím lidem se nechová nijak agresivně, podobně jako při setkávání s jinými psy či domácími zvířaty. Nemá proti nim nic zvláštního, celkem dobře s nimi vychází. Je dobrým společníkem pro děti, ty by však měly dodržovat určitá pravidla a respektovat jeho potřeby a nechuť zapojovat se do her, když aktuálně nechce. Je to inteligentní pes, který se poměrně rychle učí. Výchova není náročná, měla by však být důsledná. Někdy je trochu tvrdohlavý. Jeho nároky na prostor nejsou jinak specifické, umí se zabydlet také v bytě. Neměl by být zavírán do jedné místnosti, separovat jej od rodiny a pána je špatné.