Vybíráme psa: Boloňský psík

Přemýšlíte-li, že si do své domácnosti pořídíte psího kamaráda, pak obvykle odborníci a také veterináři radí pořádně se znovu zamyslet. Pořízení psa je věc, nad kterou musí důkladně popřemýšlet všichni členové rodiny. Jde do určité míry o závazek, který vám změní život. Pár let to nebude jen a jen o vás, ale také o tom zvířeti. Pokud jste pevně rozhodnutí, pak přistupujete k výběru plemena!

Základní informace

Tento pes pochází z Itálie, bývá vysoký do třiceti centimetrů, fenky jsou o něco menší. Jejich váha bývá od dvou do čtyř kilogramů. Jde o společenská plemena, která jsou určená především pro ty, kteří nečekají od psů hlídání ani jiné aktivity. Jejich srst je dlouhá a jemná. Tvoří ji chomáčky srsti, která je nadýchaná. Proto pes působí nadýchaným a možná trochu gaučovým dojmem. Jeho srst je čistě bílá bez jakékoliv poskvrnky. Tento pes je spíše společenský, umí být rezervovaný, vážný, velmi inteligentní a pro svého pána je schopen udělat cokoliv, je velmi oddaný. Často si jej mohou plést s bišonkem nebo barevným boloňským psíkem. K cizím není příliš důvěřivý.

Nemá rád cizí lidi

Nevěří jim, je odmítavý a navázat nové kontakty pro něj není tak jednoduché. Je to pes mazlivý, něžný a ideální pro všechny, kteří jsou osamělí. Není zrovna temperamentní, takže pokud si myslíte, že půjde všude za vámi, na velké a dlouhé procházky, není tím pravým. Nemá problémy ani s druhými domácími mazlíčky, když je spolu seznámíte. Miluje děti a rád a poměrně ochotně se účastní jejich her a nápadů. Je inteligentní, snadno se učí a vychovat jej nedává až tolik práce. Buďte však důslední, ale pozor, mírní jedinci. Je ideální na chov v bytě či domě, kde budou mít prostor pro sebe. Není dobrý na práci, spíše působí antistresově a společensky.