Vybíráme psa: Bladhaund

Přemýšlíte-li, že si do své domácnosti pořídíte psího kamaráda, pak obvykle odborníci a také veterináři radí pořádně se znovu zamyslet. Pořízení psa je věc, nad kterou musí důkladně popřemýšlet všichni členové rodiny. Jde do určité míry o závazek, který vám změní život. Pár let to nebude jen a jen o vás, ale také o tom zvířeti. Pokud jste pevně rozhodnutí, pak přistupujete k výběru plemena!

Základní informace

Tento pes pochází z Belgie a Velké Británie. Řadí se mezi honiče a barváře. Jejich srst je krátká a hustá, dostatečně tvrdá a odolává všem druhům počasí. K psímu tělu velmi dobře přiléhá. Psi jsou statní, mívají okolo 48 – 54 kilogramy, jejich výška dosahuje těsně pod sedmdesát centimetrů. Pes má harmonické a souměrné linie, dobrou a silnou kostru a svaly. Nepůsobí těžkopádně, je jedním z nemohutnějších honičů. Jinak je to pes mírný, klidný a milý. Vůči lidem je společenský, má rád lidi a zejména pak svého pána. Vůči druhým psům nemá problémy, umí se dobře spřátelit také s ostatními domácími zvířaty. Často se váže na svého pána, kterého jen tak neopustí.

Rezervovaný a umíněný pes

Jde o psa, který není nikdy nijak agresivní, není to ten typ, který štěká na potkání, ovšem když štěká, jeho hlas je hluboký, ale rozhodně ne vykleštěný a štěkavý. Je spíše rezervovaným psem, který nemá úplně rád, když ho někdo hubuje. Miluje pochvalu a za ni je schopen udělat spoustu věcí. Tento název se poprvé objevil v královském výnosu Jindřicha III. Nepoužívali se jen jako lovečtí psi, ale také jako policejní stopaři. Často u soudu bylo považováno za nevyvratitelný důkaz. V Americe se smečky používaly k pronásledování otroků, kteří uprchli.