Vybíráme psa: Americký bezsrstý teriér

Přemýšlíte-li, že si do své domácnosti pořídíte psího kamaráda, pak obvykle odborníci a také veterináři radí pořádně se znovu zamyslet. Pořízení psa je věc, nad kterou musí důkladně popřemýšlet všichni členové rodiny. Jde do určité míry o závazek, který vám změní život. Pár let to nebude jen a jen o vás, ale také o tom zvířeti. Pokud jste pevně rozhodnutí, pak přistupujete k výběru plemena!

Základní údaje

Pochází z USA a jako štěňata se rodí s hebkou zakrnělou podsrstí, které se objevuje na celém těle. Postupně, během šesti až osmi týdnů mizí a štěně by mělo zůstat úplně bezsrsté. Jde o osvaleného psa, který je malý až střední. Má širokou, mírně klenutou hlavu, uši do tvaru V. Ocas může být stočen nahoru či může být kupírovaný jako u osrstěných psů. Jde o psa velmi energického a bystrého, je přirozeně zvědavý a inteligentní, proto je snadné jej vycvičit. V dávných dobách byli tito psi cvičeni k lovu, proto mají stále silný lovecký instinkt. Jsou nebojácní a neunavitelní.

Nevyhledává konflikty, je milý, zvědavý, stále veselý a přátelský společník, který je vhodný také k dětem, protože s nimi dobře vychází. Nemá problém ani s ostatními psi a kočkami. Co je důležité je klást důraz na ochranu před sluncem a chladným počasím. Jsou ideální pro lidi, kteří mají silnou alergii na psy nebo pro osoby, kteří mají problémy s respiračními nemocemi.

Jsou neustále veselí, společenští, všechny činnosti, které pro ně připravíte, je nadchnou, pustí se do nich s nadšením a vervou sobě vlastní. Jejich lysost je přirozená, nedoholují se. mají dobré, odolné a pevné zdraví, mimo jiné i plný chrup.