Turistické atrakce – jízda na slonovi nebo selfie s tygrem?

Během doby dovolených se často vydávají lidé do exotiky. Snažíte se nacházet nové zážitky, nové poznatky a k tomu neomylně patří také zážitky se zvířaty, které běžně nemáte šanci prožít. Podívat se na vystoupení delfínů, zaplavat si s nimi, udělat si selfíčko s tygrem nebo se projet na slonovi. To jsou všechno atrakce turisty velmi oblíbené a milované. Co však samotná zvířata?

Trpící zvířata

Mnohdy jsou tato zvířata týrána a bita (neříkáme, že vždycky), nemají dostatečné množství pohybu, vody a potravy. Spousta organizací a mezi nimi například i World Animal Protection, se snaží působit osvětu v tomto odvětví a nabádat lidi, aby si namísto jízdy na slonovi, investovali do něčeho jiného.

Jízda na slonovi

Jde o divoké zvíře, a i když vypadá neškodně, neznamená to, že lidé, kteří tuto atrakci provozují, jej mají pod kontrolou. Navíc pro tento „byznys“ se od matek oddělují už jako malá slůňata, absolvují trénink a někdy jsou i biti. Navíc jízda na něm není vždycky pro slona pohodová, na zádech nenosívá náklad.

Selfie s tygry

Fotografie s roztomilým tygrem, to je jako sen. Jenže tyto šelmy odebírají matkám už jako velmi malá koťata a snaží se, aby zkrotly a byly k lidem mírní. Někdy v záchvatu bezpečí a byznysu jim vytrhají drápy nebo zuby. A to je regulérní týrání zvířat.

Delfíní show

Delfíní show působí radostně, bezstarostně. Vždyť jsou určitě šťastní, říkáte si. Jsou to velmi inteligentní zvířata, která v zajetí trpí. Nejsou zvyklá na chov v bazénech, potřebují svobodu, je to pro ně naprosto nepřirozené. Někdy pracují i dvanáct hodin denně, bez přestávky a možnosti odpočinku.