Jak správně vybrat pelíšek pro vašeho mazlíčka?

Váš pejsek by měl mít místo, kde bude spokojeně odpočívat, místo, kam jej můžete odkázat, když zrovna zlobí nebo například žebrá u stolu, když jíte. Vlastní pelíšek je pro něj důležitý, může si do něj kdykoliv lehnout, odpočívat a přes den spát. Je nutno takový pelíšek vybírat pečlivě a tak, aby vyhovoval jejich potřebám. Jak jej správně vybrat?

Myslete na tvar a velikost

Velikost pelíšku je zásadní, protože pejsek potřebuje mít dostatek prostoru, aby se zde mohl pohodlně uvelebit, nikde se nemusel choulit. Pořiďte mi proto trošku větší, zajistíte mu pohodlí. Není nic horšího, než když pejskovi čouhají z pelíšku packy nebo hlava. Také pozor na tvar. Jestliže máte doma introvertního a bázlivého mazlíčka je lepší mu pořídit boudičku, kde bude celý ukrytý. Jindy můžete pohodové povaze pořídit polštář nebo ovál.

Důraz na materiál

Podobně jako lidé potřebují kvalitní matraci, aby je nebolela záda, i pejsci potřebují kvalitní pelíšek, který má vliv na jejich zdraví. Vybírejte pohodlný pelíšek, který není ani měkký ani tvrdý. Zároveň také vybírejte takový materiál, který se dá snadno čistit a udržovat. Ideální jsou takové, které je možno vykartáčovat nebo hodit do pračky.

Kam s pelíškem?

Vybírejte takové místo, které bude pro pejsky to pravé. Jestliže váš mazlíček miluje slunce, pak mu dopřejte místo, kde svítí. Jestliže má raději chladnější prostory, pak vybírejte takové, ideální jsou třeba kachličky v chodbě. V takovém případě vybírejte pelíšek, který je ve spodní části z tvrdé látky. Nepropustí tak vlhkost a chlad a váš pejsek bude nerušeně spát.

Jak pejska naučit na nový pelíšek?

Ze začátku může být pejsek maličko nedůvěřivý, bude jej očichávat, může se mu také vyhýbat. Nenuťte jej, aby tam spal nebo byl. Potřebuje zkrátka čas. Urychlit tento proces můžete, když pelíšek vyperete nebo mu tam dáte oblíbenou hračku či své nošené tričko. Pejsek ucítí aroma, které důvěrně zná, proto bude přístupnější.