Jak krmit kastrované kočky?

Ke kastraci koček a kocourů se přistupuje velmi často, dá se tedy říci, že jde v podstatě o rutinu. Jestliže navíc máte kočky venku u domu, pak je tento krok důležitý. Zamezíte tak jejich rozmnožování a zajistíte jim i tak volný a svobodný pohyb. Ke kastraci přistupují však také majitelé v bytech. Výhody a nevýhody kastrace dnes rozebírat nebudete. Spíš se zaměříme na to, jakou výživu zvolit pro kastrované mazlíčky.

Pozor na nemoci

Kastrace je pro mnohé dobrou volbou avšak pro kočky a zejména pak pro kocoury to znamená větší sklony k onemocnění močového aparátu a tvorbám močových kamenů. Veterináři uvádějí, že mnohem více čtyřnohých pacientů s onemocněním močového měchýře a s močovými kameny je právě těch kastrovaných. Kastrované kočky a kocouři mají také sklon k nadváze a také mohou mít nekvalitní srst. Prevenci zajistíte tak, že svým mazlíčkům vyberete správnou stravu, která obsahuje všechny potřebné složky. Nevyplatí se zde šetřit.

Změna chuti

Po kastraci se většině případů mazlíčkům mění chutě k jídlu. Kočky a kocouři jsou leniví, mají menší potřebu pohybu. Naopak chuť k jídlu je větší, kočky a kocouři netráví venku tolik času. Krmivo, které je speciálně navrženo pro kastráty, má nižší energetický příjem a zachovává stejné množství jednotlivých složek. Vaše kočka se tak bude cítit sytá, ale nebude nekontrolovatelně přibírat na váze.

Podpořte své mazlíčky v pohybu

Další možností, jak nedopustit, aby kočky a kocouři přibírali na váze je podporovat je v pohybu. Věnujte jí proto více času, hrajte si s nimi, tvořte jim zajímavé prolézačky, kupujte jim hračky, které podpoří jejich pohyb. Vybijí si tak svou přebytečnou energii a zároveň jim nehrozí přibírání. To samozřejmě má vliv i na kočičí zdraví, kilogramy navíc mohou mít na kočky negativní vliv.