Sphynx domácí mazlíček pro alergiky

Také si chcete pořídit domácího mazlíčka, ale brání vám v tom alergie? Ať už vaše nebo někoho v rodině, vždycky je to problém. Když je alergie silná, pak se musíte vzdát domácího mazlíčka, tedy alespoň to si myslí většina lidi. My pro vás máme dobrou zprávu, plemeno Sphynx je pro vás ideální.

Přenašeč alergenů

Kočka je největším přenašečem alergenů, plemeno Sphynx však má těchto alergenů podstatně méně. Jde o takzvanou „nahatou“ kočku, která nemá srst. Často je odsuzována kvůli svému vzhledu, ale je skvělým parťákem a kamarádem. Má unikátní povahu, ráda si hraje a mazlí se. Každý si jí zamiluje!

Jestliže máte vy nebo kdokoliv z rodiny alergii a i tak si chcete tuto kočku pořídit, pak doporučujeme zjistit, zda máte alergii na kočičí srst nebo vám nedělají dobře alergeny ve slinách a na kůži. Jde o příjemnou a přítulnou kočku, která je adaptabilní a snad každý milovník koček si jí zamiluje a oblíbí.

Charakteristika kočky

Sphynx je povahou velmi přátelské plemeno, které je hravé po celý život a velmi rychle si zvyká na změny. Nemá ráda samotu, proto je dobré s ní být pokud možno co nejčastěji nebo jí pořídit parťáka. Velmi dobře si rozumí s ostatními domácími mazlíčky, bývá někdy upovídaná a inteligentní. Její tělo je pokryto miniaturními chloupky a na dotek je tak podobná semiši nebo broskvi.

Sphynx konzumuje o něco víc jídla než kočky se srstí, protože má rychlé spalování. Potřebuje také kvalitní stravu. Je nutno jí také koupat, jelikož se na její kůži objevuje maz a ten pak kočky svědí. Koupat je můžete podle intenzity mazu zpravidla jednou až čtyřikrát za měsíc. Dá se pořídit s papíry nebo bez papíru, jejich pořízení tak není levnou záležitostí, avšak pokud máte alergii, rozhodně se tato investice vyplatí. Získáte mazlivého domácího mazlíčka!