Jaké jsou nejčastější chyby v krmení psů?

Často dbáte na to, aby vaši psi byli zdraví, spokojení a šťastní. Chcete, aby jeho výchova byla důsledná, správná a aby se váš mazlíček choval co možná nejlépe. Zdraví, spokojenost a štěstí zajistíte pejskům pomocí pohybu a správné stravy. V posledním zmíněném však existuje mnoho chyb, které dělají sami majitelé. My přinášíme přehled těch nejčastějších. A vy si tak můžete odpovědět na otázku: Děláte tyto chyby i vy?

Krmení od stolu

Také vám jihne srdce, když sedíte, celá rodina u nedělního oběda, dáváte si nějaký dobrý oběd a u jídelního stolu stojí váš čtyřnohý mazlíček. Hází po vás smutné pohledy, občas zakňučí a dává vám najevo, že on je tady také a rád by si něco zobnul. Vy proto neodoláte a z talíře mu nějaký ten kousek dáte. A to je chyba! Naučíte ho tak loudit a to je velmi nepříjemný zlozvyk. Pejsek vás tak bude otravovat pořád, doma, v restauraci i vaši návštěvu. Pošlete jej na místo, do pelíšku. Jakmile tak učiní, dejte mu odměnu, ovšem v podobě jeho pamlsků.

Nepravidelnost či překrmování

Pejsky krmte pokud možno každý den a to ve stejnou dobu. Důležité je, aby dostávali také stejné množství. Misku nechejte zhruba půl hodiny na svém místě a pak, i když třeba nesní vše, jí odeberte. Vrátíte jí, až bude opět čas krmení. Někteří pejsci jsou schopni se nacpat k prasknutí a neustále jíst a jíst. Odměřením krmiva zabráníte překrmení a následnému tloustnutí.

Krmení před procházkou

Chystáte se jít s pejskem na procházku a předtím mu naložíte pořádnou misku krmiva? Podobně jako lidé i pejsci by měli po jídle odpočívat. Všechny živiny se tak dobře rozloží a snižuje se riziko přetočení žaludku. Pejsci by měli odpočívat nejen po jídle, ale také před jídlem. Nechejte jej proto chvíli vydechnout po jídle a následně s ním jděte na procházku.