Nejoblíbenější domácí mazlíčci

Domácího mazlíčka měl snad každý z nás. Ať už se jednalo o psa, kočičku nebo o menší zvířátko ve formě rybiček nebo křečíka. Zvířata jsou stále víc a víc oblíbená, postarají se o spoustu zábavy. Která zvířata se však řadí mezi ta nejoblíbenější? My vám jich pár přinášíme.

Psi

Pes je nejvěrnější přítel člověka, ví to všichni. Jedná se o skvělé společníky, kteří jsou věrní. I když neumí mluvit, mnohdy pomohou víc, než lidé. Jejich veselost umí zlepšit naši náladu, jestliže je to opravdu špatné, pak právě jejich věrnost vám připomene, že nejste na světě sami. Budou vás zbožňovat a to, i když nemáte zrovna svůj den. Jsou dobrými ochránci a to nejen domů, ale také svých páníčků.

Kočky

Na rozdíl od psů jde o zvířata velmi hrdá a svobodná. Vytvoříte-li jim hezký domov, pak se budou rády domů vracet. Jsou tvrdohlavé, samostatné, a když nemají náladu, nepohne s nimi vůbec nic na světě. Přesto jsou však mazlivé, občas si rády hrají a předou. Kočky můžete chovat nejen doma, v bytě či domě, ale také mohou být venku. Máte-li v domě problémy s hlodavci, pomohou vám se jich zbavit. Existuje několik druhů koček, můžete si pořídit také exotické kočky nebo například kočku bez srsti, která je vhodná pro alergiky.

Křečci

Ideální parťáci pro malé děti jsou křečci. Ti nevyžadují tolik péče a děti tak mají možnost naučit se, jaké to je mít starost o někoho dalšího. Stačí jim malá klec nebo akvárko, pravidelný přísun jídla a pozornost. Je vhodným mazlíčkem do menších bytů.

Rybičky

Rybičky jsou dalšími oblíbenými mazlíčky, nevyžadují tolik péče. Dětem dělá radost, když mohou rybičky pozorovat, jak se prohání v akváriu. Je proto dobré pořídit rybičky v mnoha různých barvách. Akvárium tak může sloužit také jako velmi krásná dekorace.