Podzim je tu. Jaká výbava se vám bude hodit ke koním?

Venku zavládlo sychravé podzimní počasí, ale vy se rozhodně nehodláte vzdát pravidelných vyjížděk na koních? Dobře děláte. Jen budete možná potřebovat to správné vybavení, a to jak pro sebe, tak i pro svého koně. V tomto článku vám poradíme, bez jaké výbavy se v těchto měsících rozhodně neobejdete.

Vybavení pro jezdce

V první řadě se vám určitě bude hodit jezdecká bunda. Pokud patříte mezi velmi zimomřivé jedince, poohlédnout se můžete i po jezdeckém kabátu, který bývá delší. Jak se chránit před deštěm? Pořídit si samozřejmě můžete jezdeckou pláštěnku, avšak můžete také koupit jezdeckou bundu, která je nepromokavá.

V každém případě doporučujeme kvalitní jezdeckou bundu kombinovat s dalším jezdeckým oblečením. Podzim si pravděpodobně žádá i nové rajtky. Ty zateplené vás udrží v teple a přitom nijak neomezí váš pohyb. Určitě po nich tedy sáhněte. Hodit se vám budou nejen na podzim, ale i v zimě.

Helmu na koně pravděpodobně ve svém vybavení již máte. Věděli jste ale, že aby helma dobře plnila svou ochrannou funkci, měli byste ji za každých pět let vyměnit, a to bez ohledu na to, jestli je nebo není poškozená? Pokud tedy disponujete již starší helmou, pak nová helma na koně se bude hodit. Jezdecké helmy na koně totiž představují základní bezpečnostní vybavení každého jezdce.

Potřeby pro koně

Teď na podzim by ve výbavě vašeho koně neměla chybět především deka pro koně, která koně ochání před chladem a vlhkem. Zejména je vhodné pořídit svému zvířecímu parťákovi stájovou deku a výběhovou deku. Pořiďte si také nepromokavou deku pro koně. Nepromokavé deky na koně se prodávají jak se zateplením, tak bez něj a jsou vyrobeny z pevného a odolného materiálu. Kromě toho zajistí ochranu koně před deštěm. Při výběru dek dbejte především na to, aby vámi vybrané deky byly kvalitní.

Širokou nabídku kvalitního jezdeckého vybavení najdete na e-shopu Equestrians.