Obrovský japonský krab dorostl obludné velikosti 2,7 metrů!

V mořském centru v Blackpoolu v Británii mají děsivý nový přírůstek! Je to obrovitánský japonský krab pavoučí, kterému přezdívají Big Daddy. Není divu, má totiž rozpětí nohou neuvěřitelných 2,7 m.

Big Daddy ze své nádrže neunikne – na souši se totiž už neunese, jak je velký

V současné době je to rozhodně největší krab v celé Británii a očekává se, že přitáhne mnoho návštěvníků. Dostal k bydlení nádrž s bublinovým oknem, kterým ho návštěvníci budou moci obdivovat.

Jeho ošetřovatel Scott se přiznal, že má trochu problém s pavouky, takže ho dlouhé krabí nohy maličko děsí. Je ale rád, že se Big Daddymu v jeho nádrži zalíbilo.

Také hned uklidnil všechny spekulace o možném úniku krabího monstra z otevřené nádrže. Big Daddy je totiž tak velký, že na souši už svou fyzickou hmotu nedokáže uzvednout. Takže se ven dostat vlastně nemůže a ani na to patrně nepomýšlí, protože ve vodě, která ho nadnáší, je dokonale šťastný.

Japonští krabi pavoučí jsou živoucí fosilie – žijí na Zemi už velmi dlouho

Japonští krabi pavoučí pocházejí z mořských vod kolem Japonska, kde žijí na dně v hloubkách 200 až 300 metrů. Živí se těly velryb i menších ryb, proto jsou považováni za mrchožrouty. Ve skutečnosti jsou to však všežravci, takže nepohrdnou ani řasami nebo rostlinami. Jsou to největší známí členovci a mohou dosahovat opravdu obřích rozměrů až čtyř metrů a váhy asi 20 kg. Dožívají se až 60 let, ale jsou známy případy, že tito krabi žili i století.

Jsou to vlastně žijící fosilie, protože jsou tu s námi na Zemi už velmi dlouho. Bohužel, jejich maso je velmi chutné, proto jsou oblíbeným japonským pokrmem, což docela otřáslo jejich stavy. Zbylí krabi se stahují do chladnějších vod, kam se rybáři tak často nevydávají.

Blackpoolské mořské centrum doufá, že teď, když má Big Daddyho, podaří se mu získat k němu i samičku, aby se mohli množit a podpořili tak přetrvání jednoho z možná ne právě líbivých, ale za to fascinujících druhů.