Mýty o psech z útulku

Do útulku se dostávají různí pejsci, takoví, které už jejich majitelé nechtějí, u kterých přecenili své síly a zjistili, že na ně nemají čas. Dostanou se tam také pejsci, kteří jejich majitelé ubližují, bijí je. Často jsou tito psi ve velmi špatných podmínkách, zvyklí na špatné zacházení. A hledají pochopení, lásku, pohlazení.

Mýty o pejscích z útulku

O pejscích z útulku se však traduje spousta mýtů, které mohou mnohé majitelé odradit. Pejsek může být divoký, neví se přesně, co za sebou má, kde vyrůstal, jakou má povahu. Hodí se k dětem? Ke starším lidem? Proto se mnozí majitelé rozhodnou pro koupi pejska od chovatele. Přinášíme ty největší mýty o pejscích z útulku.

Neznáme jeho minulost

Pejsci z útulku jsou povětšinou vděční za jakoukoliv pozornost a za vaši péči vám budou opravdu vděční. Pracovníci útulku povětšinou své svěřence znají, vědí, proč se do útulku dostali. Ano, můžete narazit i na pejsky, kteří jsou bázliví, kteří si prošli určitým traumatem. Pracovníci útulku vás však na to upozorní.

Není s ním něco v pořádku

Pejsci se do útulku dostávají z mnoha důvodů, nejčastěji je to právě zaběhnutí, úmrtí majitele, nebo že jej jednoduše majitel vyhodí. Většina psů je naprosto bezproblémová, jen se dostali do rukou špatným majitelům. Není s nimi povětšinou nic v nepořádku, potřebují jen dostatek lásky a péče.

Samí kříženci

Chcete konkrétní plemeno, ale útulek je plný pejsků, kteří jsou kříženci takoví, kteří nemají průkazný původ. Ovšem to se pletete, můžete v útulku najít pejska, který má dokonce i papíry. Povětšinou zde jsou kříženci, ale i ti potřebují lásku a péči.

Chci štěně

A v útulku najdete jen staré psi. Není to tak, když budete dobře hledat, pak najdete štěně. I to si musíte vychovat, naučit ho poslušnosti a základním povelům.