Kočka nebo kocour?

Pokud patříte mezi milovníky koček, pak je jasné, že při volbě domácího mazlíčka padá los na kočku. Získáte nového parťáka, nového člena rodiny. A dokonce už řešíte všechny náležitosti, máte pro ni pelíšek, misky, granule i kočičí záchod. Teď už jen zbývá přivést kočičku do vašeho domova. Možná i vy řešíte dilema, jestli si pořídit kočku nebo raději kocoura? Co je lepší?

Holka nebo kluk?

O kočkách se všeobecně ví, že jsou jedinečné osobnosti, mají svou hlavu, jsou tvrdohlavé. Budete-li si pořizovat kočky, musíte počítat s tím, že se budete řídit jejími pravidly, nikoliv ona vašimi. Obecně se říká, že kocouři jsou hravější než kočky. Mají také více energie než kočky.

Jste-li tedy živějším a energičtějším typem, pak se u vás bude skvěle cítit kocour. Naproti tomu kočky jsou obvykle víc společenské, rády se mazlí. Jsou rády, když mají své teplé a suché místečko a když prostě nemají náladu si s vámi hrát či se mazlit, pak je nedonutí nic na světě.

Vybírejte pečlivě

Když vybíráte svého domácího mazlíčka, pak je vždycky dobré si jej pořídit maličké, v našem případě tedy pořídit si koťátko. Větší kočky mají osvojené některé návyky, kterých je budete zbavovat jen těžko. Můžete se ujmout také některé kočičky z útulku, zde však vybírejte pečlivě. Některé kočičky se dožadují pohlazení, kontaktu s vámi, upozorňují na sebe hlasitými projev.

Několik týdnů staré koťátko si už může osvojit jisté povahové rysy, které si už přenese do dospělosti. Nejste-li příliš znalí v chovu koček, pak neuděláte chybu, když si pořídíte koťátko, které je naučeno na tuhou stravu. Společnými silami si na sebe zvyknete, snadněji se naučí na kočičí záchod, a když se objeví něco, co se vám nelíbí, lépe to vašeho mazlíčka odnaučíte.