Můj hrdina – soutěž pro vaše nebojácné mazlíčky

Můj hrdina – soutěž pro vaše nebojácné mazlíčky
Můj hrdina – soutěž pro vaše nebojácné mazlíčky

Monty byl nesmírně statečný Jack Russell teriér. Když jeho psí slečně hrozilo nebezpečí na silnici, obětoval doslova svůj život. Nepozorný řidič ho přejel ve chvíli, kdy se Monty snažil dostat pryč ze silnice jezevčici Ňufinu.

Soutěž pro zvířecí hrdiny

Takovéto příběhy si můžete přečíst na webu Můj hrdina. Je až s podivem, jak stateční někdy dokážou naši mazlíčci být. A právě pro ně vyhlašuje firma Hill’s, která vyrábí krmivo pro zvířátka, každoročně soutěž. První ročník se odehrál už v roce 2010.

Můj hrdina má zdůraznit, jak pevný a výjimečný vztah může panovat mezi námi a našimi zvířecími přáteli. Majitelé mohou nominovat zvířátka, která někoho přímo zachránila, nebo pomohla v těžké životní situaci. Ale také taková, o jejichž výjimečnosti jsou přesvědčeni.

Hlasuje i porota, složená ze známých osobností

Součástí přihlášky do soutěže je příběh, popisující hrdinský čin zvířátka a jeho fotografie. O nejstatečnějším zvířátku pak hlasuje veřejnost. Zapojuje se však i porota, do které jsou vybírány známé osobnosti, které mají silný vztah ke zvířátkům. Tak se v porotě ocitla také například Marta Kubišová, Ondřej Hejma nebo Dagmar Havlová.

Tuto cenu podporují také odborné organizace, které se zabývají výcvikem vodících, asistenčních a záchranářských psů, i některé záchranné brigády kynologů.

Každý zvířecí kamarád je speciální

Letos se soutěž zaměřila na malé psíky do 15 kilogramů, a když si přečtete některé příběhy, zdá se neuvěřitelné, co všechno dokážou takoví nebojácní psíci. Třeba jorkšíráček Miky, který paničku zachránil před divočákem.

Někdy si ovšem zvířátka svou nominaci zaslouží opačnou úlohou – bojují statečně o svůj život a neopustí svého milovaného páníčka. Jako třeba jezevčice Majka, která jako štěně spadla do jímky s vodou a málem se své paničce utopila.

Mnoho páníčků pak nominuje své mazlíčky jen, protože bez nich by byl život mnohem šedivější. Takových nominací tu najdete dost a jsou důkazem toho, jak každý z nás věří, že právě jeho zvířecí kamarád je speciální.