Zvířata a zajímavosti o nich – co jste možná nevěděli? 4

Zvířata s námi žijí pospolu již odnepaměti. Už naše pra pra babičky krmily kočky, chovaly husy, kachny, kuřata, ovce a další a další. Zatímco ony je využívaly spíše pro vlastní potřebu a po určité době je využily jako jídlo, dnes se chovají pro mnohé jiné účely. Psi byli od toho, aby hlídali, kočky od toho, aby lovily myši. Dnes jsou také psi gaučovými povaleči, chovají je pro potěchu a nebojí se do nich investovat mnoho financí. Chodíte rádi do zoo a hledáte zvířata, která běžně nemůžete vidět v přírodě? A chcete o nich spoustu věcí vědět?

Zajímavosti, které se rádi dozvíte

Svět zvířat a zvířata vůbec asi nepřestanou nikdy překvapovat. Ač zvířata zkoumáme a do jejich říše chceme proniknout a často se nám to daří, stále o ní nevíme zdaleka všechno. Tyto zajímavosti a fakta jste možná nevěděli. Jsou často překvapující, vtipné a někdy se nad nimi jen pozastavíte. Jaké to například jsou?

Vnitřní kočičí uklidnění

Myslíte si, že kdy kočka spokojeně ve vaší náruči vrní, znamená to, že je spokojená? To se mýlíte. Vrnění můžete slyšet také ve chvíli, kdy se kočka bojí nebo ji něco bolí. Právě vrnění ji pomáhá uklidnit se.

Moudrá sova? Ani ne.

O sovách se odnepaměti říká, že jsou modré, jde o symbol moudrosti. Jak jsou na tom ve skutečnosti? No, úplně mezi ty nejinteligentnější zástupce z řad ptactva nepatří.

Chameleon a jeho nálady

Chameleon mění svou barvu údajně podle svého okolí. To však není úplně pravda. Barvu mění podle své aktuální nálady, teploty venku nebo podle svého zdraví.

Věk psa

Jeden rok psa se rovná sedm roků lidského života? Ovšem, připočítává se k tomu ještě velikost a rasa psa, takže každý je v podstatě jinak starý.