Zvířata a zajímavosti o nich – co jste možná nevěděli? 1

Zvířata s námi žijí pospolu již odnepaměti. Už naše pra pra babičky krmily kočky, chovaly husy, kachny, kuřata, ovce a další a další. Zatímco ony je využívaly spíše pro vlastní potřebu a po určité době je využily jako jídlo, dnes se chovají pro mnohé jiné účely. Psi byli od toho, aby hlídali, kočky od toho, aby lovily myši. Dnes jsou také psi gaučovými povaleči, chovají je pro potěchu a nebojí se do nich investovat mnoho financí. Chodíte rádi do zoo a hledáte zvířata, která běžně nemůžete vidět v přírodě? A chcete o nich spoustu věcí vědět?

Zajímavosti, které se rádi dozvíte

Svět zvířat a zvířata vůbec asi nepřestanou nikdy překvapovat. Ač zvířata zkoumáme a do jejich říše chceme proniknout a často se nám to daří, stále o ní nevíme zdaleka všechno. Tyto zajímavosti a fakta jste možná nevěděli. Jsou často překvapující, vtipné a někdy se nad nimi jen pozastavíte. Jaké to například jsou?

Výkonná prasata

Věděli jste, že u prasat je orgasmus velmi dlouhý? Počítán na minuty. Přibližně trvá asi třicet minut, což je úctyhodný výkon, který ocení nejeden muž či nejedna žena.

Pštros a inteligence

O pštrosech se říká, že nemají moc velký mozek a je to pravda. Věděli jste, že jejich oko je dokonce větší, než jejich mozek? Když si to představíte, není to zrovna moc povzbudivé.

Špatná paměť zlatých rybek

Ve skutečnosti je víc, než špatná. Zlatá rybka si pamatuje všechno pouze tři vteřiny, poté všechno zapomíná.

Pruhy až na kůži

Tygr je svými pruhy velmi znám, ale věděli jste, že nejen jeho srst je pruhovaná? Kdyby se vám podařilo jej oholit, zjistíte, že má pruhovanou také kůži.

Kočičí moč

Když se kočka vymočí doma, není to zrovna to, co chcete, spíše ji za to vyčiníte. Kočičí moč však v ultrafialovém světle svítí.