Vybíráme psa: West highland white teriér

Pes je váš věrný přítel, ve chvíli, kdy se cítíte špatně, může pomoci už jen jeho přítomnost. V zahraničí má pes také funkci citového pomocníka, kdy pes může jít opravdu kamkoliv, do restaurací, obchodů a podobně. Vybíráte-li do své domácnosti psa, pak to chce opravdu dostatečný čas na promyšlení.

Základní informace:

Tento krásný bílý pejsek má svůj původ ve Skotsku. Jde o teriéra, který měří v průměru 28 centimetrů a jeho barva je bílá. Jde o krátkonohého a dlouhosrstého parťáka, který je dobře stavěný. Je velmi temperamentní, rychlý, veselý, svérázný, přátelský, bystrý, ostražitý. Rád si hledá zábavu, je učenlivý, tvrdohlavý a také velmi samostatný. Je méně ostrý, než bývají ostatní teriéři.

Ke všem členům své rodiny se chová velmi srdečně a přátelsky. Proti druhým psům se může chovat poněkud dominantně, nebojí se ani větších bojovníků. Nicméně však nejde o teriéra, který by vyvolával konflikty a pouštěl se do bojů. S ostatními zvířaty se snese vcelku dobře, jen pozor na jeho lovecký původ, zvláště s menšími domácími zvířaty.

Společenský pejsek

Miluje děti a je připravený ke hrám. Ovšem i u west highland white teriéra si musí děti uvědomit, že je to živý tvor a že nejde o hračku. Výchova psa je důležitá a je nutno začít již od štěněte. Musí nad sebou mít pevnou a dominantní ruku pána, protože jinak může být neposlušný a rozjívený. Je velmi chytrý, ví přesně, kdo mu bude tolerovat jeho tvrdohlavost a u koho nepochodí.

Budete-li jej pořizovat, pak je důležité dát pozor, jakou chovnou stanici zvolíte. Tito pejsci podléhají módním trendům a někteří jej tedy mohou mít jen pro zisk a produkovat psy, kteří nejsou typiční vzhledem a povahou. Chcete-li si pořídit veselého společníka, kterého můžete vzít na delší procházku a zároveň se nebojíte pevnější výchovy, pak je pro vás ideální.