Vybíráme psa: Velškorgi Pembroke

Přemýšlíte-li, že si do své domácnosti pořídíte psího kamaráda, pak obvykle odborníci a také veterináři radí pořádně se znovu zamyslet. Pořízení psa je věc, nad kterou musí důkladně popřemýšlet všichni členové rodiny. Jde do určité míry o závazek, který vám změní život. Pár let to nebude jen a jen o vás, ale také o tom zvířeti. Pokud jste pevně rozhodnutí, pak přistupujete k výběru plemena!

Základní údaje

Svou zemi původu má Corgi ve Velké Británii. Má středně dlouhé chlupy, které jsou rovné a s hustou podsadou. Barva může být červená, srnčí, černá a tříslová s bílými znaky a sobolí. Celkově mohou působit jako pevní a dobře stavění psi, kteří mají inteligentní výraz a jsou velmi oblíbení, zejména pro své krásné oči. Je nebojácný, velmi inteligentní a pracovitý. Je ostražitý a na to, jak je malý, tak skvěle pohyblivý.

Je to oddaný, milý, přátelský pejsek, který je velmi vlídný k dětem. Nejedná se o agresivního pejska, takže je ideální k dětem. Velmi rád se učí a je ochotný k jakékoliv hře a aktivitě. Je nenáročný, bystrý a přítulný, tedy je ideální rodinný pes, kterého si mohou pořídit všechny rodiny. Jsou nadšení turisti, rádi aportují a účastní se výcviků. Nevadí mu ani další psi. Jejich temperament se plně přizpůsobuje majiteli, takže mu vyhovuje městský byt i celoroční pobyt venku. Corgi má velké sklony k tloustnutí, proto pozor při krmení.

Rádi plavou, jsou otužilí, nemají problémy prohnat divoké zvíře, umí lovit potkany i větší hlodavce. Jsou přítulní, dnes se využívají jako společenští psi, ale kdysi bylo jejich využití k pastevectví. I když malý vzrůstem, umí ubránit svého majitele i majetek, který je mu svěřen. Nejde však o pejska, který by neustále štěkal, takže ideální do městského bytu.