Vybíráme psa: Německý špic

Přemýšlíte-li, že si do své domácnosti pořídíte psího kamaráda, pak obvykle odborníci a také veterináři radí pořádně se znovu zamyslet. Pořízení psa je věc, nad kterou musí důkladně popřemýšlet všichni členové rodiny. Jde do určité míry o závazek, který vám změní život. Pár let to nebude jen a jen o vás, ale také o tom zvířeti. Pokud jste pevně rozhodnutí, pak přistupujete k výběru plemena!

Základní údaje

Už z názvu vyplívá, že jde o psa, který má svůj původ v Německu. Existuje celkem v pěti velikostních variantách, záleží tedy na tom, jakého psa máte. Má také dvojí srst, jedna z nich je krycí, tedy rovná a dlouhá a podsada je krátká a hustá. Jde o poměrně roztomilého psa, který má nadýchanou a nohatou srst. Je to veselý pes, který je živý a také pozorný. Pro svého pána bude i dýchat, je mu plně oddaný. Německý špic je temperamentní, na rozdíl od jiných psů je také velmi milým a přítulným kamarádem. Je to jedno z těch menších plemen, které tak rádo štěká. Není bázlivý, ale ani agresivní.

Na svém pánu je závislý, představuje pro něj všechno. Jsou zvyklí na člověka, takže je jim dobře v domě nebo bytě. Svou rodinu zbožňují, chová se proto přátelsky, je dobrým parťákem také pro větší děti, které s ním nebudou zacházet příliš hrubě a budou jej respektovat. K cizím lidem nemá příliš důvěru, musí se blíže seznámit. Potřebuje poměrně důslednou výchovu, snadno se cvičí, rád se učí. Jeho pronikavý štěkot můžete zarazit, ale má tendence stále štěkat. Potřebuje také dostatečné množství pohybu, proto jsou důležité procházky, pravidelné cvičení a podobně. Je dobrým hlídačem.