Vybíráme psa: Bulmastif

Přemýšlíte-li, že si do své domácnosti pořídíte psího kamaráda, pak obvykle odborníci a také veterináři radí pořádně se znovu zamyslet. Pořízení psa je věc, nad kterou musí důkladně popřemýšlet všichni členové rodiny. Jde do určité míry o závazek, který vám změní život. Pár let to nebude jen a jen o vás, ale také o tom zvířeti. Pokud jste pevně rozhodnutí, pak přistupujete k výběru plemena!

Základní informace

Bulmastif pochází z Anglie a jeho osrstění je krátké a přiléhavé. Řadí se do kategorie pinčů a kníračů. Psi jsou obecně větší než fenky, dorůstají velikosti 68 centimetrů a váha bývá do 59 kilogramů. Jeho zbarvení je žluté s hnědým žíháním a maskou. Celkově působí jako pes mohutný a silný. Nevyzařuje z něj však nějaké to nebezpečí, spíše působí jako pes klidný, ale ostražitý. Jde o psa aktivního a spolehlivého. Často si jej můžete splést s mastifem, oproti němu je však menší a pohyblivější. Tito psi měli v dávných dobách ochránit svého pána za všech okolností. Také se mu říkalo noční strážce, protože svou kořist vystopoval, nejčastěji pytláka, svou vahou jej povalil na zem a čekal na příchod hajného.

Vytrvalí a silní jedinci

Bulmastif je silný a vytrvalý jedinec, který je spolehlivý a aktivní. Jako pes, který vyzařuje klid může mylně naznačovat, že je líný, což není vůbec pravda. Až do vysokého věku jsou rádi hraví a umí se zabavit jak na zahradě tak v městském bytě. Ví, co se sluší v každém z prostředí. Je oddaný přítel, trpělivý, před návštěvou se rád předvádí. Nemá moc rád přítomnost a společnost cizích psů, takže pokud se dostane do jejich blízkosti, je dobré ho pečlivě hlídat. Výchova musí být důsledná, pro začátečníky není úplně vhodný. Používá se také jako neohrožený ochránce majetku i osob, je pracovitý.