Vybíráme psa: Americký kokršpaněl

Přemýšlíte-li, že si do své domácnosti pořídíte psího kamaráda, pak obvykle odborníci a také veterináři radí pořádně se znovu zamyslet. Pořízení psa je věc, nad kterou musí důkladně popřemýšlet všichni členové rodiny. Jde do určité míry o závazek, který vám změní život. Pár let to nebude jen a jen o vás, ale také o tom zvířeti. Pokud jste pevně rozhodnutí, pak přistupujete k výběru plemena!

Základní údaje

Tento pes, jak už název napovídá, pochází z USA. Jde o psa středního vzrůstu, většinou bývá menší než 40 centimetrů. Má dlouhou a hedvábnou srst, zejména na uších, krku, hrudi a končetinách. Co se zbarvení týče, pak je k dispozici hned několik variant. Černá varieta, vícebarevná varieta a podobně. Tito psi jsou krásní a poměrně dobře rostlí, mají pevné a silné kosti a svaly. Jde o psa vyrovnaného, poslušného a také veselého. Jeho charakter je pevný, nebojí se jen tak něčeho. Lidé jej často zaměňují za anglického kokršpaněla.

Jde o psa opravdu hodně přátelského, potřebuje těsný kontakt se svým pánem, je mu opravdu hodně oddaný a někdy na něm také bývá citově závislý. Je pro rodinu příjemným a veselým parťákem, pro děti ideálním kamarádem. Má rád lidi, nedělá mu jen tak něco problém, k cizím lidem se chová přívětivě, nemá s nimi problém. Ostatní psi a zvířata v domě snáší bez problémů, dokonce můžeme říci, že jde o psa opravdu společenského a tolerantního k ostatním.

Miluje také děti, jen je potřeba jim vysvětlit, jak s ním zacházet. Nemá rád hrubé zacházení a umí se proti němu také poměrně rychle a hbitě ohradit. Výchova nebývá moc složitá, stačí se ji chopit od začátku. Učí se velmi rychle, stačí jiný tón hlasu, srozumitelnost v povelech a důslednost a máte doma vychovaného psa, který je skvělým společníkem.