Víte, jak správně vybrat krmivo pro domácí mazlíčky?

Psi a kočky patří k lidem již od pradávna a pravděpodobně se na tomto trendu nic měnit nebude. Postupně se k nim přidali králíčci, morčata, křečci a mnoho exotických zvířat – papoušci, hadi a jiní různí plazi a ještěrky či rybičky. Bohužel hodně lidí, v dobré víře, svá zvířata krmí nevhodnou stravou a tím jim způsobuje mnoho zdravotních potíží, které jsou zcela zbytečné.

Správnou a vyváženou stravou se vám zvíře odmění zdravým aktivním životem a bude věrně po vašem boku mnohem delší dobu než při nesprávném krmení, zejména psi a kočky, kterých se nesprávné krmení nejvíce týká. Raději pořiďte kvalitní krmivo pro psy, kočky a všechna ostatní zvířata.

Lidská strava není pro zvířata vhodná

Ačkoliv by se mohlo zdát, že některé potraviny nemohou zvířatům ublížit, je tomu naopak. Mnohým způsobuje problémy obyčejná sůl, kterou lidé přidávají do téměř do všech běžných jídel. Proto nedávejte zvířatům ani uvařenou rýži či brambory, pokud jste je vařili se solí. Syrové brambory jsou úplně nevhodné, stejně tak například čokoláda nebo třešně, které jsou pro psy toxické. Psí nebo kočičí organismus si neumí poradit tak jako ten lidský. Problémy se zažíváním způsobuje veškeré koření. Investujte raději do kvalitního zvířecího krmiva, které můžete mnohem levněji než běžných obchodech nakoupit na webových stránkách fera24.cz.

Nakupujte z pohodlí domova

Nezáleží na tom, zda sháníte granule pro psy nebo hlodavce, chutné masové kapsičky pro kočky nebo krmení pro ptáky, hlodavce či terarijní zvířata. Na webovém portále fera24.cz naleznete krmení přehledně rozdělené do kategorií podle druhů zvířat. Společnost Fera 24 se nezabývá jen prodejem krmiva, ale také ostatními potřebami pro zvířata – klece, topítka, osvětlení, dekorace, pelechy, hračky, úkryty a mnoho dalšího.