Jak se zbavit blech u psů?

Blechy jsou nepříjemné jak pro vás, tak i pro vaše psí mazlíčky. Často se jich nemůžete účinně zbavit a vidíte svého pejska, jak se stále jen drbe. A chcete mu pomoci. Pro odstranění blech ze srsti vašeho mazlíčka, pak je nutno použít antiparazitický přípravek. Jaký však zvolit? Jak vůbec celý tento proces probíhá?

Blechy v srsti

Nejčastěji se v srsti vašich psích mazlíčků objevuje blecha psí nebo blecha obecná. Jsou velké zhruba 1,5 až 5 milimetrů a jsou živy z krve hostitele, tedy vašeho mazlíčka. Když vašeho psa napadnou, projevuje se to nejčastěji svědivostí kůže. Váš pes se tedy velmi často drbe a celkově je neklidný. Mohou se objevovat malé ranky.

Pro množení blech je optimální jaro, léto a podzim. Často se může stát, že majitelé ani nemají tušení, že je jejich pejsek zablešen. Zjistíte-li, že právě vašeho pejska napadly blechy, pak je nutno postarat se o odblešení.

Odstraňte blechy

Při zahájení likvidace blech je dobré použít antiparazitické prostředky. Ideální je využívat psí šampony, které jsou speciálně určené proti blechám a na jejich likvidaci. Využít můžete také antiparazitické spreje, které aplikujete na psí srst. Na těchto prostředcích se, podle rad veterinářů nevyplatí šetřit.

Vždycky raději investujte do kvalitních přípravků, které pomohou odstranit blechy v psí srsti. Ty nekvalitní nemusejí být v takové síle a nemusejí pomoci při likvidaci blech. Nebojte se také poradit se s veterinářem, pokud má váš pejsek nějaký zdravotní problém nebo je alergický na nějaké látky.

Prevence je důležitá

Jakmile se vám podaří zbavit blech je nutno myslet na prevenci, ochranu proti blechám. Dnes existují obojky proti blechám, které jsou účinné nebo také forma spot on. V ní jde o trubičky, které podle váhy psa aplikovány mezi chlupy a na kůži kohoutku. Tato chemikálie se sama rozvrství do psího těla a pomáhá.