Psí množírny – miliónový byznys

Bohužel nelegální obchod se štěňaty je jedním z nejvýnosnějších byznysů v Evropě. Lidé tak profitují na úkor nejen lidí, kteří si takového pejska koupí, ale hlavně na úkor zvířat, které trpí. Dokázat a usvědčit někoho z týrání psů v nelegální množírně, ale není vůbec jednoduché.

Chceme pejska

Máte přání. Chcete pejska. Nejen pro své děti, ale třeba pro vás samotné, pro vaše rodiče, děti, babičku nebo dědu. Zasednete tedy k internetu a snažíte se najít ve svém okolí někoho, kdo má pro vás přesně takového pejska, kterého hledáte. Málem zajásáte nadšením, když najdete inzerát, který nabízí přesně takového pejska, kterého hledáte. Cena přijatelná, je to blízko. Má to však háček, narážíte na množírnu psů.

Zubožené fenky

V množírnách jsou to často fenky, které trpí. Ty jsou totiž drženy v malých prostorech, bez možnosti jít ven, proběhnout se. Často vykonávají potřebu pod sebe, nemají běžné návyky. Jsou vlastně chovány jen za účelem množení a vydělávání peněz. Nějaké zdraví pejsků, základní podmínky, to je vůbec nezajímá.

Existují sdružení, které se snaží takto zuboženým fenkám pomáhat a často se jim to daří, ovšem ne vždycky to končí šťastně. Ač se různí ochránci zvířat snaží o osvětu a informují o nelegálních množírnách širokou veřejnost, tyto množírny stále vznikají.

Neduživá štěňata

Z takových množíren zákazník, který si za pejska zaplatí, dostane štěně, které je neduživé. Je to způsobeno tím, že se fenám tato štěňata odebírají příliš brzy, asi už po třech týdnech. A správně by měla pít mléko minimálně dva měsíce. Nicméně vidina zisku je silnější a tak není divu, že tato štěňata, která se fenkám odebírají velmi brzo, jsou náchylná na různé nemoci, mají mnoho problémů a někdy se také bohužel může stát, že v nové domácnosti nepřežijí.