Přijďte se pomazlit! V Praze otevírají kočičí kavárny

Myšlenka kaváren, kde by se návštěvníci mohli setkávat s kočkami, vznikla v roce 1998 na Tchaj-wanu. Prvním z takových podniků byla kavárna Cat Flower Garden v Tchaj-peji. Brzy se stala velice oblíbenou, obzvlášť mezi návštěvníky z Japonska, a odstartovala tak novou módní vlnu. Kočičí kavárny se brzy začaly otevírat po celém Japonsku, a zbytek světa brzy následoval. Dnes si můžete šálek kávy ve společnosti chlupatého společníka vypít v Americe, Austrálii i na různých místech Evropy – a nově i v Praze. A to hned na několika místech.

Kočkafé Freya

Tento žižkovský rodinný podnik měl původně být jen další běžnou cukrárnou. Její zakladatelka, Magdalena Pařízková, chtěla v této městské čtvrti vytvořit útulné místo, kde by si lidé mohli odpočinout. S myšlenkou udělat z nově otevíraného podniku kočičí kavárnu přišly její dcery. Majitelka byla původně k tomuto nápadu nedůvěřivá, ale brzy zjistila, že se u ní dveře netrhnou. Kočkafé Freya, které bylo otevřeno 5. října 2014, se tak stalo první pražskou kočičí kavárnou. Najdete ho na adrese Bořivojova 43.

Kavárna Kočičí

V této kavárně, kterou naleznete kousek od Karlínského náměstí, si kromě dávky kočičí terapie můžete dopřát jak lahodné dortíky, tak i zdravou polévku či salát k obědu. Kromě toho nabízí také RAW stravu, která je založena na přípravě tepelně nezpracovaných potravin. Kavárna je otevřena denně od 11 do 22 hodin a najdete ji na adrese Křižíkova 22.

CatCafé – Social Point

Social point je podnikem s netradičním konceptem. Nejedná se o klasickou kavárnu – místo za to, co vypijete a sníte, totiž platíte za zde strávený čas. V rámci vstupu je zahrnutý šálek kávy a muffin, stejně tak jako neomezená možnost konzumace sušenek a čaje, který si můžete sami připravit. Můžete si sem přinést i vlastní potraviny, k dispozici vám je kuchyňka.

Koncept podniku připomíná spíše byt, kde se setkávají přátelé. Najdete zde jak místnost k posezení, popovídání a hraní deskových her, nazývanou „Living room“, tak „Learning room“ vybavený projektorem a psacími stoly, kde se mohou konat různé přednášky, studijní a pracovní akce, nebo „Cinema room“, kde se dají promítat filmy. A samozřejmě nechybí ani i místnost pro samotné kočky, kam si mohou zalézt, když už je kontakt s návštěvníky nebaví. Social Point najdete poblíž Karlova náměstí na adrese Gorazdova 20. Cena za první zde strávenou hodinu je 80 korun, za každou další 60 Kč.

Všechny tyto podniky mají jednu věc společnou: Zdejší kočky pocházejí z útulků a v kočičích kavárnách našly nový domov. A tomu by také mělo odpovídat chování hostů – kočky jsou tu doma a vy jste u nich vlastně na návštěvě. Obzvláště rodiče by měli dohlédnout na své děti, aby se k malým chlupáčům chovaly ohleduplně. Pokud k vám zrovna kočka nechce sama přijít, neměli byste se ji kvůli pohlazení snažit chytit. Vždyť i pozorování těchto krásných tvorů je samo o sobě terapeutické.

Zdroj obrázku: http://pixabay.com/cs/ko%C4%8Dka-ko%C4%8Dkovit%C3%A1-%C5%A1elma-ko%C4%8Dky-siamsk%C3%A1-56245/