Potravinová intolerance u koček: jaké krmivo zvolit?

Kočka

Stejně jako lidé i kočky a jiná domácí zvířata mohou trpět různými formami potravinové intolerance. A i když si nebudou nahlas stěžovat, problémy poznáte například podle hubnutí, odmítání stravy nebo jiných negativních zdravotních projevů. Jaké krmivo pro takové kočky zvolit?

Co je potravinová intolerance?

Jedná se o negativní reakci organismu na konkrétní složku stravy. Může jít o různé potraviny, ale platí, že konzumace takové složky vyvolává nepříznivou reakci organismu a má nežádoucí vliv na zdraví a celkovou kondici kočky. Proto je nutné problematickou potravinu ze stravy zcela vyřadit.

Jak intoleranci poznáte?

Typicky se projevuje několika různými příznaky. Mezi nejčastější patří:

  • Průjem, zvracení, zažívací potíže
  • Svědící a bolestivá kůže, vyrážka
  • Vypadávání chlupů
  • Letargie, kašlání, sípání

U koček bývá nejčastější potravinová intolerance na mléčné výrobky, případně rybí produkty. Bohužel obojí bývá nezřídka součástí běžného krmiva, nebo se dokonce doporučuje jako ideální krmení či pamlsek pro kočky.

Vybírejte kvalitní krmivo

Pokud zjistíte, že vaše kočka vykazuje příznaky intolerance či alergie, je samozřejmě nutné navštívit veterináře a nechat kočku vyšetřit. Mnohdy však není možné zajít ke zvěrolékaři hned a je zbytečné, aby kočka nadále trpěla. Řešením může být nákup kvalitního krmiva, které obsahuje pouze receptury sestavené z anti-alergenních dietních surovin. Nakupovat kvalitní krmivo můžete na https://fera24.cz/, kde najdete širokou nabídku různých druhů krmiv, pamlsků i dalších doplňků včetně kvalitního anti-alergenního krmiva, které vaši kočku udělají skutečně šťastnou a zdravou.

Jak poznat kvalitní krmivo?

Základem granulí nebo jiné stravy by mělo být kvalitní maso. Do granulí by neměly patřit žádné odpadní produkty – v opačném případě se to obvykle projeví na zdraví kočky, zejména pak na jejím zažívání. Aby krmivo dobře drželo tvar, musí obsahovat i nějaké další suroviny, zejména pak přílohy. Mezi vhodné hypoalergenní přílohy patří typicky brambory, rýže nebo amarant. Toto by však nemělo tvořit převažující část složení, ale fungovat skutečně spíše jako doplněk. Takové krmivo pak kočce prospívá, udržuje ji v dobré kondici a zabraňuje rozvoji dalších zdravotních problémů.

Zdroj náhledové fotografie: Unsplash.com