Jak pomoci při popáleninách psů a koček?

Nejen lidé mohou trpět popáleninami, také vašim zvířecím kamarádům se může stát nějaká ta nehoda. Nevíte přesně, jak se v takovéto situaci zachovat a jak svému pejskovi nebo kočičce pomoci? Nemusíte mít obavy, v následujících řádcích se dozvíte, jak pejskům a kočičkám s tímto problémem poskytnout první pomoc.

Stupně popálenin

Podobně jako u lidí se i u psů a koček objevují popáleniny prvního, druhého a třetího stupně. Včasným zásahem svým mazlíčkům nejen ulevíte, ale také je budete chránit před případnými dalšími dopady na jejich zdraví. Jak pejskům a kočičkám pomoci při popáleninách?

Popálenina prvního stupně

Jako popáleniny prvního stupně se mohou označovat mírnější popáleniny. Ty se projevují obvykle zčervenáním kůže a možným svěděním. Takovéto popálené místo můžete ochladit pomocí studené vody. Ta může ulevit od svědění i od mírné bolesti. Následně se doporučuje aplikovat zklidňující mastičku jako například Dermazulen nebo kalciovou mast.

Popálenina druhého stupně

Jde o popáleniny středního až vážnějšího typu a poznat je můžeme tak, že se na kůži pejska nebo kočičky objevují puchýřky. Ty praskají, vytéká z nich tekutina, která jim slepuje srst. Pro domácí mazlíčky je to nepříjemné. V žádném případě se nedoporučuje tyto popáleniny ošetřovat doma. Vezměte svého zvířecího kamaráda a odvezte jej k veterináři, který mu poskytne odborné ošetření.

Popálenina třetího stupně

Třetí a poslední stupeň popálenin je těžký stupeň. Nepostihuje totiž jen kůži, ale vniká také do struktury v podkoží. Kůže a tkáň tak odumírají a hnisají, někdy se může stát, že dokonce i zuhelnatí. Podobně jako u druhého stupně popálenin ani tyto neošetřujeme neodborně sami doma, ale pejska nebo kočičku urychleně odvezeme k veterináři, který poskytne odpovídající ošetření.