Jaké jsou nejčastější psí nemoci?

Zdraví psů je velmi důležité, chcete, aby váš mazlíček byl spokojený. Jedině zdravý pejsek bude spokojeně a pravidelně jíst, pít, bude veselý, spokojený, hravý a šťastný, nic mu nebude chybět. Nemoci se nevyhýbají bohužel ani psům. Jaké jsou nejčastější psí nemoci?

Psí nemoci

Nemoc psího mazlíčka není radno jakkoliv podceňovat, je důležité už při koupi vašeho mazlíčka zjistit, jaký je zdravotní stav jeho rodičů, jaké má předpoklady, co jej může trápit. Někteří pejsci jsou náchylnější k nemocem žaludku, někteří zase mají problémy s klouby. Jaké jsou nejčastější psí nemoci?

Zánět hltanu a hrtanu

Obvykle se tak stává, když pejsek promokne nebo celý uřícený vypije ledovou vodu. Pejsek tak kašle, mění se jeho hlas a někdy také může kvůli hlenům zvracet. Teplota může a nemusí být zvýšená. V takovém případě je dobré jít k veterináři, který vyloučí další možné nemoci a poradí vám, jak se o takto nemocného pejska starat.

Zánět spojivek

U pejsků se tento problém objevuje poměrně často, způsoben může být infekcemi, například prachem, drobným poraněním a podobně. Oči psům hnisají a objevuje se výtok. V takovém případě je nutno použít antibiotické kapky nebo masti, aby se zánět rychle vyléčil.

Zánět análních žlázek

Jestliže vaši pejsci mají problém s přirozeným vyměšováním, může docházet ke zduření žlázek. Pejska to svědí, proto si často olizuje kořen ocasu nebo tahá svůj zadek po zemi. Je nutno tyto žlázky vyprázdnit a to buď u veterináře nebo v psím salonu. Naopak, objeví-li se zánět, je nutná návštěva veterináře.

Zubní kámen

Častým problémem psů, zejména těch malých a mladých je povlak na zubech, který může způsobovat zánět dásní. Když se neléčí a pokročí, pak mohou dokonce i vypadávat zuby. V takovém případě je nutno navštívit veterináře, který zubní kámen odstraní.