Jak na lov kaprů

Přemýšlíte nad tím, co si udělat k večeři? Co třeba rybu? Ale ne ledajakou rybu! Tu, kterou si sami chytíte! Vášnivých rybářů neustále přibývá, v současné době se najde opravdu mnoho lidí, kteří jsou schopni vstát brzy z rána, aby ulovili nejlepší druhy vodních živočichů. Přidáte se k nim? Pokud ano, určitě budete mít, co dát na štědrovečerní tabuli. Právě na ni totiž patří kapr obecný, který je dnes samozřejmě nejlovenější rybou. Pokud jste se na lov kaprů dali, víme, jak ho ulovíte snáz a rychle.

Pokud hovoříme o kaprovi obecném, hovoříme o sladkovodní paprskoploutvé rybě, která je z čeledi kaprovití. Jedná se o vůbec první domestikovanou rybu v historii. Zároveň se jedná o nejvýznamnější druh v celé akvakultuře.

Kapr obecný je také dnes největší českou kaprovitou rybou, jeho chov má pro samotnou Českou republiku opravdu obrovský hospodářský význam. Pokud si jednu takovou rybu chcete ulovit, víme, jak na to.

Máte dostatečné kvalitní vybavení?

Každý rybář ví, že k rybolovu je třeba mít potřebné vybavení. Je třeba mít dostatečně kvalitní prut, který je vybírán dle toho, jaký je revír či styl lovu. Naviják je taktéž nepostradatelný, opět se odvíjí dle toho, jakou rybu lovíme. V případě lovu kapra budeme potřebovat větší navijáky, jelikož kapři nejsou zrovna mrňata.

Stejně tak je potřebný navazovací materiál, háčky, karabinky ani zátěže také při lovu kaprů nepostrádejte. Hodit se mohou i čihátka nebo prsačky.

Návnada je základ, nepodceňujte ji

Aby byl lov kaprů úspěšný a efektivní, je třeba mít dobrou návnadu. Doporučujeme boilies, což je dnes nejpoužívanější návnada při lovu kaprů. Tyto kuličky vznikly počátkem sedmdesátých let v Anglii, od té doby se jedná o nejefektivnější způsob, jak ulovit kapra. Krmné boilies vyrábí například značka Carp Inferno. Při lovu kaprů můžete použít i stick mixy.