Druhy fotopastí – jak vybrat skutečně tu správnou?

Přečetli jste si o fotopastech snad všechno, co kdy bylo napsáno a dokonale vás to přesvědčilo o tom, že tuto krabičku musíte mít doma také? Bez dalších průtahů tedy najdete příhodné stránky, které vám skutečně zaručí kvalitní krabičku, která následně bude odvádět vámi zvolenou práci, ale zarazíte se. Je tam tolik možností, druhů a typů, jakou tedy vybrat? Jedním z těch základních metod, jak vybrat správnou krabičku je vědět, na co ji budete používat. Existují totiž dva základní druhy. Jedním sledujete zvěř a monitorujete vše, co se okolo ní děje a tou druhou chráníte svůj majetek a pozemek před zloději a jinými lidmi. Vybrat musíte už na samotném začátku!

Když chcete monitorovat zvířata

Fotopasti, které budete chtít pořídit na celkový monitoring a mapování zvěře, okolí krmelce, okolí vašeho lesa nebo jej budou chtít použít myslivci, se liší od těch, které se používají k ochraně majetku. V takovém případě vám postačí modely, které mají nižší dosah a podstatně jednodušší ovládání a funkce. De facto je možno říci, že jde o fotoaparát, který dovede obstojně fotit v noci, zachytí všechno, co potřebujete, je v odolném balení a pomůže vám v základních bodech, které potřebujete. Tyto kousky mívají při snímání lehce viditelný přísvit, což zvířatům nijak nevadí.

Když chcete monitorovat majetek

Naproti tomu přísvit u krabiček, které mají hlídat ostřížím zrakem vás majetek – dům, chaty, chalupy, nemovitosti a tak podobně, nebude zrovna žádoucí. Taková fotopast má propracovanější dosah a fotoaparát umí snímat rysy obličeje i během noci, takže je možno dotyčného identifikovat, mají kvalitnější optiku. Navíc tyto kousky fotí velmi dobře také v noci a neměl by být problém na snímcích rozeznat tváře. Přísvit zde není žádoucí, naopak tyto kousky mohou odesílat fotografie na e-mail nebo jako MMS zprávu.