Chorvatsko jako druhý domov – podle čeho vybírat místo?

Jezdíte rádi do Chorvatska a viděli jste známé letoviska jako Makarska, Šibenik, Krk a podobně? Jsou to destinace, které lidé velmi dobře znají, panuje zde čistý cestovní ruch a pro některé jde o místo, kde je až moc lidí, moc ruchu a raději vybírají nějaká ta klidnější místa. Rádi zvolíte místa, která nejsou hojně turisticky navštěvovaná? Ale nevíte, kam se vypravit? Chcete místo, kde se vám bude líbit? Pak si nechte poradit od zkušenějších, respektive o těch, kteří se velmi rádi do Chorvatska vracejí a mají ho zmapované.

Kam v Chorvatsku?

Dovolená v Chorvatsku je oblíbená a to nejen u českých, ale také německých, polských, slovenských a dalších turistů. „Každým rokem potkáváme spoustu cizinců, s některými se seznámíme a zjistíme, jak se jim líbilo na místě, kde byli třeba v loňském roce“ vypráví Katka. Do Chorvatska jezdí pravidelně, někdy třikrát do roka. „Zamilovala jsem se do Jadranu a s partou přátel vyrážíme často a rádi. Několikrát jsme byli v hlavním městě, mimo sezónu, v létě pak jezdíme k moři. Koupíme levné letenky nebo poskládáme posádku do auta a je to“ usmívá se spokojeně. „Na začátku to byla dovolená z nouze, protože nebyly peníze, teď už je to láska“ popisuje a její přátelé přikyvují.

Všechny dostupné ostrovy

Chorvatsko ostrovy, to je asi to první, co mě napadne. Je jich tam opravdu požehnaně a my se rozhodli, že se podíváme na každý, na který to jen jde. Zatím se mi osobně nejvíc líbilo v Primoštenu, ale tak před deseti lety. Teď už je z něj turistické letovisko, kdysi to byla malá rybářská vesnička. Navštívili jsme ostrovy Hvar, Krk, Šibenik, Vis, Rab a další a další. Dovolena Chorvatsko je nám asi souzená“ uzavírá se smíchem Kateřina.