Jak vybírat krmivo pro psa nebo kočku?

Zvířata mají citlivé trávení, proto není dobré je krmit zbytky od stolu. Jestliže chcete, aby byli spokojené a hlavně zdravé poskytujte jim kvalitní a výživnou stravu. A to zajistíte tak, že je budete krmit těmi nejlepšími granulemi. Jak však takové granule správně vybírat? To vám poradíme!

Kontrola složení

Při výběru krmiva se neřiďte cenou. Je důležité myslet na složení krmiva než na to, zda ušetříte nějakou tu korunu. Kvalitní krmivo se pozná jednoduše, obsahuje víc než 50% masa, zeleninu, ovoce a vlákninu. Naopak jestliže krmivo není příliš kvalitní, pak obsahuje moučky či sóju.

Kde se váš pes pohybuje

Tím je myšleno, jestli váš pes žije doma, v teple nebo pobíhá celý den venku a hlídá zahradu a celý dům. Zvířata, která mají hodně pohybu, musí mít také stravu, která bude mít vyšší výživovou hodnotu. Jestliže máte psa či kočku, kteří mají sklony k obezitě, nezoufejte. I takové granule se dnes již prodávají!

Myslete na věk

Důležité je také myslet na to, kolik má váš psí nebo kočičí mazlíček let. Postupem času se mění potřeby na složení potravy. Jiné granule jsou vhodné pro štěňata a koťata, další naopak pro zvířata v aktivním věku a jiné zase potřebují kočičí a psí senioři. Důležité je vždycky zohlednit věk a aktuální situaci vašeho zvířete.

Vylepšete zvířecí stravu

I když vašim psům dají granule dostatečnou výživu, jejich chuť bude stále stejná. A i vaše kočky či pejsci potřebují nějakou tu změnu. Alespoň jednou týdně svým čtyřnohým mazlíčkům stravu zpestřete. Ideálně jim můžete dát nějaký ten pamlsek nebo sušené maso, které jim krmení oživí a zpestří. Takové pamlsky obsahují také různé vitamíny a minerály, které vaši pejsci a kočky ocení.