Vybíráme vhodné krmivo pro psa

Psí organismus je v mnoha oblastech podobný tomu našemu, odráží se v něm to, jak se k němu přistupuje. Pokud je vaším cílem, aby byl pes zdravý, šťastný a měl co nejdelší život, pak je třeba mu zajistit dostatek pohybu, věnovat mu pozornost, kterou si zaslouží, a rovněž mu zajistit kvalitní krmivo.

Krmivo hraje u každého zvířete velmi velkou roli, vždyť jeho tělo se vyvíjí z živin v jídle, které mu vy sami připravujete. Mnoho lidí se snaží na jídle pro psy ušetřit, ale často to vede k tomu, že psovi následně chybí některé živiny a to se podepíše na jeho zdraví. Ať už je bez energie, padají mu stále chlupy nebo si nechce hrát, to vše může být tím, že mu ve stravě něco chybí. Doporučujeme proto správně vybírat krmivo pro psy.

Jaký pes, takové krmivo

Vybírat univerzální krmivo není vhodné, prodávají se krmiva pro štěňata, dospělé psy i psí seniory. Taková krmiva se velmi liší a to například velikostí granulí i jejich složením. Jiné složení potřebuje štěně ve vývinu a jiné dospělý pes. Krmiva lze vybírat i podle plemene, máte malého oříška nebo velkou dogu? I to je potřeba zohlednit.

Pestrý jídelníček a dobrá značka

Dbejte i na správnou značku, koupit neznámou značku jen proto, že je nejlevnější, to není nejlepší řešení. U známých a renomovaných značek máte většinou jistotu, že mají granule to správné složení a vašemu čtyřnohému kamarádovi zajistí kompletní škálu živin. Granule pro psy jsou důležité, ale měli byste myslet na to, že i pes má rád změnu. Také by vám nechutnalo, kdybyste měli každý den stejné jídlo, i pejsek ocení, když mu jídelníček zpestříte pamlskem nebo třeba masovou konzervou či kapsičkou.

Kde vybírat

Stejně jako u mnoha jiných produktů, i u krmiva pro psy platí, že eshopy bývají levnější než kamenné obchody. Spolehněte se na specializovaný eshop Fera24.cz, který nabízí krmivo pro psy od kvalitních výrobců a navíc za nízké ceny. Nakoupíte zde rovněž i další věci pro psy, od hraček až po misky, pelíšky, šampóny a mnoho dalšího. Na jednom místě tak seženete vše potřebné pro psa a vše vyřídíte z pohodlí domova.