Psi hráli V divadle

Psi hráli v divadle
Psi hráli v divadle

Ve Stuttgartu na státní scéně hráli komedii „Zloděj a král“ od autora Rolfa Schneidera, ve které vystupují i dva čistokrevní chrti Bambu a Rill. Není vyloučeno, že jsou první chrti, kteří vystupují v důležité roli na prknech württemberského, neoklasicistního státního divadla, postaveného v letech 1907–12 Maxem Litemannem.Hlavní postavou hry je král Bedřich, známý svou láskou k chrtům. Režije se proto rozhodla, že při hře musí být na jevišti i oblíbení psi krále Bedřicha. Pomocí inzerce se podařilo najít „psí představitele“. Ředitelství našlo dokonce tři výborně cvičené chrty, bylo nesmírně okouzleno, ale potřebovalo jen dva, a tak od třetího upustilo.

 Pes Rill je dobře vychovaný a sebevědomý pes, vítěz mnoha chrtích závodů nejenom v Bádensku – Württembersku. Starší fenka Bambi zná mnoho závodních drah ve Švýcarsku, Francii, Beneluxu, Rakousku a Německu. Nyní už oba závodně neběhají. 

 Jelikož oba psi hráli skoro po celou dobu představení, ředitelství se obávalo, že tak dlouho nevydrží, že budou při představení štěkat nebo se zachovají ke kulisám po psím způsobu. Nakonec vše výborně dopadlo, psi prokázali skvělé vychování a zhostili se svého úkolu ke spokojenosti režie – a tím i diváků.

 Pokud zavítáme do hlavního města Bádenska – Württemberska, neměli bychom opomenout Wilhelmu, vynikající botanickou a zoologickou zahradu. V málokteré jiné zoo je fauna a flóra tak dobře spojena. Nový „Amazonský pavilon“ spojuje mistrně oba elementy. Stavba působící jako velikánský skleník ukrývá nejenom rostliny, nýbrž i zvířata z nejrozsáhlejšího vlhkého lesa na Zemi. Kolibříci, momoti, tigoni, leskovci, lenivky, hrnčiříci, kotingy, tyrani, tangary, dijuky a další ptáci obývají vkusně osázený prostor. Umělé skály ukrývají nejmodernější techniku a ohraničují výběhy lvíčků, chvostků a dalších jihoamerických opic. Pochopitelně nechybí ani plazy, obojživelníci a ryby, stejně jako pavouci. Řeka s rybami a vodním ptactvem umožní divákům v nejhlubším místě pavilonu poznat všechna patra deštného lesa. Kousíček amazonského vlhkého lesa je 66 metrů dlouhý, 18,50 m široký a 13,50 m vysoký. Stál 15 milionů eur. Polovinu stavebních nákladů darovali přátelé Wilhelmy a různé dobročinné spolky. V nákladech je i technika zabezpečující odpovídající mikroklima. Za krátkou chvíli ho poznáte i vy na své kůži.