Suchozemské želvy jsou velmi oblíbené domácí zvířátka. Nejsou nijak náročné na péči, žijí velmi dlouho a jsou vhodnými mazlíčky pro všechny děti. Jestliže mají dostatečný venkovní prostor k výběhu, zelenou pastvu, pak vám rostou. Jak se o suchozemskou želvu starat?
Jak velké terárko pořídit?
Délka terária by měla být pětinásobkem krunýře želky a šířka asi jeden a půl násobkem. Do terária je nutno pořídit lampičku, bazének, který rovněž poslouží k pití vody. Bazének není nutný nijak extrémně velký, stačí takový, aby se v něm mohla želva otočit. Vytvořit pro želvu musíte také místo, kde bude mít jídlo. Využijte plastové či hliněné podložky. Následně vyplňte terárium jemným pískem či kokosovou drtí a máte hotovo.
Čím svou želvu krmit?
Vaše želva bude jíst téměř všechno, co je zelené. Pochutná si také na banánech, okurkách, pampeliškách, rajčatech nebo mrkvi. Podobně jako lidé mají různé chutě i želvy to takto mají zařízeno. Každá má jiné chutě, každé bude chutnat něco jiného. Další složkou, kterou želvy suchozemské potřebují mít ve své stravě, jsou vitamíny. I když se snažíte stravu neustále obměňovat a přinášet tak pestrý jídelníček vašim želvám, je dobré pořídit vitamíny ve formě granulí nebo kapiček.
Pořizovací cena
Samostatná suchozemská želva stojí přibližně dva tisíce korun. Když se o ně budete dobře starat a budete jí krmit vším, co potřebuje, pak vás určitě přežije. Další investicí k želvě je terárko, které musí být dostatečně velké a lampička, kterou želvy potřebují. Pořídíte-li toto všechno, vaše želvička bude prospívat, rychle poroste a vy se tak budete moci těšit z její přítomnosti.