Odporné množírny – jak je poznat?

Plánujete si do své domácnosti pořídit zvířecího parťáka. Pečlivě si zvolíte, jaké plemeno chcete, zjistíte si všechna pro a proti. Do detailu vše naplánujete, pořídíte spoustu věcí, které jako správný chovatel máte mít. Začnete prohlížet inzeráty. A najednou se objeví. Je jiný, než ostatní, nabízí dobrou cenu. Dnes se toho o množírnách už mnoho napsalo, lidé a chovatelé se proti nim snaží bojovat, bohužel ne vždycky se jim to daří. Jak poznat psa, který může být právě z takové množírny?

Štěně se nepovedlo

Je moc malé, moc velké, špatně zbarvené, má krátkou srst, předkus atd. Existuje spousta různých výmluv. Žádná se nezakládá na pravdě. Jde o velice častou výmluvu, že toto štěně prostě PP (papíry původu) nedostanou, protože jsou jiné. I kdyby dané štěně mělo jen tři nohy nebo cokoliv dalšího, průkaz původu vždy dostane.

Nechtěli jsme štěňata

Sousedovic pes nám fenu nakryl, když už se to stane, hold se k tomu musíme postavit. To se může stát všem. To určitě ano. Takoví psi by se však měli prodávat jen za zlomek ceny, tedy za náklady se štěnětem spojené – očkování, krmení atd. To se dostáváme na částku maximálně tisíc až dva tisíce korun.

Na štěně se nemůžete podívat

Osobní návštěva u psů je nutností! Spousta nových majitelů se na ně prostě chce jet podívat. Slýcháváte výmluvy, že by se pes mohl nachladit, něco chytit atd? Tohle už zavání něčím podezřelým. Akceptujte, když nebudete moci přijet se svým pejskem nebo po vás budou chtít čisté oblečení, ale rozhodně to neznamená, že psa uvidíte až při odběru.

Přivezeme vám jej

A vy neuvidíte, v jakém prostředí pes vyrůstal. Vždycky je dobré vědět, z jakých podmínek jej pořizujete. Jednak mu chcete připravit podobné zázemí a hlavně vidíte, jaké byly jeho podmínky.