Stejně jako u našich mláďat, i u koček hra podporuje fantazii a představivost a pomáhá rozvíjet různé schopnosti, zejména motoriku. Hra nám ale také pomáhá sblížit se s naší kočkou, vytvořit si s ní mnohem užší pouto anebo vyléčit kočičku, která je traumatizovaná z minulosti.
Mláďata se učí hrou – i ty kočičí
Hra nám také pomůže udělat ze znuděného pomstychtivého a naschválnického chlupatého klubíčka opět poslušnou a přítulnou kočku, která nemyslí na darebačiny a uznává naši autoritu.
U malých koťátek je hra naprosto nezbytná. Díky ní se totiž učí nepostradatelné životní dovednosti. Zvykají si na komunikaci, nacvičují základy lovu a učí se hierarchii. Pro tyto účely jim stačí jejich maminka nebo ostatní koťata. Syčí na sebe, vytahují drápky, koušou se. Někdy to vypadá ošklivě, ale opravdu je to jen hra.
Ale i dospělou kočku nadchne poskakující míček
Dospělé kočky se zdají mnohem lenivější a celé dny prospí. To je ovšem jen zdání. Několikrát za den mají něco jako „hyperaktivní čtvrthodinku“ a to je přesně chvíle, která je vhodná ke hře. Kočka se vybouří a váš vztah s ní se upevní. V takové náladě kočka běhá jak šílená po bytě a mávátkem, myškou nebo hopíkem ji uvedete do sedmého nebe.
Nemusíte kupovat drahé a vymakané hračky, může se stát, že se vaší kočičce nebudou líbit. Klidně jen na klacík navažte stužky, přivažte na gumičku balónek nebo zmačkejte papír do kuličky. Skvělá je prázdná petlahev, rulička od toaletního papíru nebo skákající hopík. Cokoliv, za čím se kočka může honit, nebo na to číhat, ji nadchne.
Nezapomínejte se svou kočičkou mluvit
Nezbytné je také škrabadlo. Neslouží jen k obrušování drápků a nechrání tak vaše křesla a záclony, ale je také zdrojem nekonečné zábavy a her.
Během hry na svou kočičku mluvte, povídejte si s ní, pochvalte ji a občas ji pohlaďte. Získáte si tak její absolutní důvěru, a jak už jsme zmínili, nesmírně upevníte váš vztah. Když si s ní takto budete hrát pravidelně, brzy uvidíte, jaké pokroky ve vzájemné komunikaci děláte.